V. Klyčko: Kyjivas buvo ir tebėra Rusijos taikinys

V. Klyčko: Kyjivas buvo ir tebėra Rusijos taikinys


Kyjivo meras Vitalijus Klyčko mato pavojų, kad rusų pajėgos vėl puls Ukrainos sostinę. Tačiau jis esąs įsitikinęs, kad tai nepavyks.


„Kyjivas yra Ukrainos širdis, Kyjivas buvo ir tebėra Rusijos, rusų ir V. Putino  taikinys“, – sakė V. Klyčko trečiadienį.


Jis apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną siekiant užgrobti vis daugiau teritorijų. „Nemanau, kad Rusija laimės“, – kalbėjo V. Klyčko.


Pernai Rusijos daliniai jau buvo pasiekę Kyjivo priemiesčius, tačiau vėl pasitraukė. Šiandien yra plati koalicija, kuri padeda Ukrainai gintis, sakė V. Klyčko. Nieko esą nebereikia įtikinėti. „Tai teroristinis karas, nes rusų metodai yra teroristiniai metodai“, – pažymėjo meras.


Rusija 2022 metų vasario 24 dieną užpuolė Ukrainą. Karo metinių proga šį penktadienį bus prisiminti žuvusieji. „Tėvai neteko savo vaikų, vaikai neteko savo tėvų“, – teigė V. Klyčko.


JT duomenimis, per karą iki šiol žuvo mažiausiai 8 000 civilių. Apie žuvusių karių skaičių Ukraina duomenų nepateikia. „Jų tūkstančiai, didžiulis skaičius“, – kalbėjo V. Klyčko. – Turime prisiminti žmones, kurie sumokėjo aukščiausią kainą už mūsų nepriklausomybę. Niekada neturime pamiršti šių žmonių. Gerų žmonių. Žuvo labai daug mano pažįstamų“.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 38 (2023)

    Savaitė - Nr.: 38 (2023)

Daugiau >>