O. Scholzas: karas truks ilgai

O. Scholzas: karas truks ilgai


Vokietijos kancleris Olafas Scholzas mano, kad karas Ukrainoje truks ilgai. Reikia manyti, „kad karas, deja, greitai nesibaigs“, – sakė jis trečiadienio vakarą ZDF televizijai.


Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, anot O. Scholzo, apsiskaičiavo, manydamas, kad Vakarai nerems Ukrainos ilgai. „Būtina sužlugdyti Rusijos tikslą pavergti Ukrainą“, – pabrėžė kancleris ir dar kartą apkaltino V. Putiną pradėjus visiškai nereikalingą brutalų karą, kad pasiektų savo imperinius tikslus.


Ukraina sulauks pagalbos, kad apgintų savo suverenumą ir teritorinį vientisumą, kalbėjo O. Scholzas. V. Putinas, anot jo, turi užbaigti šį karą ir išvesti rusų pajėgas.


O. Scholzas gynė ilgus svarstymus dėl tankų tiekimo Ukrainai. Esą buvo neatsakinga sprendimą šiuo klausimu priimti greitai. Vokietija, anot kanclerio, privalo glaudžiai koordinuoti veiksmus su svarbiausiais partneriais. Koviniai tankai, kurie bus dabar perduoti, yra labai efektyvūs ir „labai padės“ gintis nuo Rusijos, sakė O. Scholzas.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 13 (2023)

    Savaitė - Nr.: 13 (2023)