Apie kuriamus įstatymus, draudžiančius nėščiosioms vartoti alkoholį, Vyriausybės vadovas atsiliepė neigiamai

Apie kuriamus įstatymus, draudžiančius nėščiosioms vartoti alkoholį, Vyriausybės vadovas atsiliepė neigiamai


Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad yra kuriama įstatyminė bazė, kuri turėtų apsaugoti dar negimusius kūdikius nuo alkoholiu piktnaudžiaujančių motinų. Parlamento vadovas užsimena, siekiant, kad nepasikartotų visuomenėje rezonansą sukėlusios girtų gimdyvių istorijos, bus išleistas įstatymas, kurio objektas - draudimas besilaukiančiai moteriai gerti alkoholį.


„Tai draudimas besilaukiančioms moterims gerti. ir gali būti įstatymo objektas“, - „Žinių radijui“ trečiadienį sakė V.Pranckietis.


„Manau, kad ta diskusija, kuri prasidėjo net ne praėjusią savaitę, bet dar ir anksčiau, ji turės rezultatus, ir tai turėtų atsispindėti įstatymų bazėje“, - pridūrė Seimo vadovas.


Pastarąją savaitę komentuodamas visuomenę šokiravusią istoriją, kai Klaipėdoje gimė mergaitė, kurios alkoholio koncentracija kraujyje siekė daugiau nei 4 promiles, Seimo pirmininkas V. Pranckietis sakė, kad yra poreikis pradėti kalbėtis dar negimusio vaiko apsaugos tema.


„Manau, kad tai sukels naują diskusiją, ir mes turėsime kalbėti apie dar negimusio vaiko apsaugą, ir tai yra labai jautrios temos, o šiuo atveju man pats faktas, kad žmogus negėręs tampa girtas... Tai labai liūdna ir labai gaila, kad taip įvyko”, - „Žinių radijui” prieš savaitę teigė parlamento vadovas.


Premjeras Saulius Skvernelis abejoja, ar Seimo vadovo Viktoro Pranckiečio trečiadienį deklaruota idėja, sprendžiant girtų gimdyvių problemą, uždrausti besilaukiančioms moterims gerti alkoholį, yra racionali.


„Ar draudimai būtų paveikūs ir efektyvūs - turiu labai daug skepticizmo“, - po Vyriausybės posėdžio trečiadienį sakė S.Skvernelis. Pasak jo, pirmiausiai reikėtų susirūpinti socialinės atskirties problemomis, kurios, tvirtino jis, kamuoja tam tikras šeimas Lietuvoje.

REKLAMA


„Dabar mes turime kitą problemą - visuomenės dalį, kuri (nenoriu pasakyti, kad yra užribyje), bet sprendžia savo problemas arba skandina savo bėdas dėl socialinės atskirties ir skurdo alkoholyje - čia yra pagrindinis dalykas. Reikia padėti tvirtus pamatus toms šeimoms, kurios ruošiasi gimdyti, auginti vaikus, kad jos turėtų socialiai saugią aplinką ir galėtų tinkamomis sąlygomis planuoti ir didinti šeimą“, - kalbėjo premjeras.


Balandžio 13 d. Klaipėdos ligoninėje neblaivi anykštėnė pagimdė kūdikį, kuriam nustatytas daugiau nei 4 promilių girtumas. Mažylės išgyvenimą medikai vadina stebuklu. Kokia bus judviejų ateitis, spręs Vaikų teisių apsaugos tarnybos.