VRK pirmininkė atsistatydina iš komisijos vadovės pareigų

VRK pirmininkė atsistatydina iš komisijos vadovės pareigų


Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Jolanta Petkevičienė pranešė atsistatydinanti iš komisijos vadovės pareigų. Apie savo sprendimą trauktis ji pranešė antradienį, Seimo plenarinių posėdžių salėje atsakydama į opozicijos raštu jai pateiktus klausimus.


„Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Rinkimų kodekso 37 str. 1 d. 3 punktu, pareiškiu, kad atsistatydinu iš Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pareigų ir, vadovaujantis Rinkimų kodekso 37 str. 3 dalimi, prašau nutraukti mano kaip Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko įgaliojimus“, – antradienį vakarinio Seimo posėdžio metu pareiškė J. Petkevičienė.


Ji apgailestavo, kad savo sprendimo neaptarė su ją į VRK delegavusia Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen ir neįspėjo apie savo apsisprendimą. Visgi, J. Petkevičienė pažymėjo, jog bet kokie pasitarimai su parlamento vadove viešojoje erdvėje galėjo būti suprasti neteisingai.


„Labai atsiprašau Seimo pirmininkės, kad neaptariau šio klausimo už uždarų durų. Matyt, suprasite, nes šiais laikais bet koks skambutis, bet koks atėjimas už uždarų durų gali būti įvairiai interpretuojamas, retransliuojamas, aptarinėjamas“, – kalbėjo J. Petkevičienė.

REKLAMA


„Tikrai su niekuo nesitariau. Tiesiog šiandieną privalau grįžti namo ir rūpintis savo artimaisiais“, – pridūrė ji.


Praėjus savivaldos rinkimams, Seimo nariai suabejojo VRK ir jos pirmininkės kompetencijomis. Klausimai dėl J. Petkevičienės ir VRK darbo kilo po to, kai savivaldos rinkimų metu kilo sumaištis Visagino ir Anykščių rajono savivaldybėse.


Imta kalbėti apie tai, ar VRK pirmininkei J. Petkevičienei dar yra galimybių toliau eiti komisijos vadovės pareigas. Praėjusią savaitę pati J. Petkevičienė pripažino svarstanti apie galimybę palikti VRK.


J. Petkevičienė traukiasi ne dėl politikų kritikos: taip sutapo aplinkybės


J. Petkevičienė tikina, kad apie pasitraukimą iš užimamų pareigų galvojusi dar iki rinkimų pradžios.


„Taip sutapo aplinkybės, kad buvau pakviesta į Seimo posėdį ir turėjau galimybę pareiškimą įgarsinti. Apie tai aš svarsčiau dar iki rinkimų politinės kampanijos pradžios, tiesiog dabar situacija šeimoje tokia, kad ten manęs reikia labiau negu rinkimų komisijai“, – žurnalistams Seime sakė J. Petkevičienė.

REKLAMA


„Aš šventai tikiu, kad VRK toliau dirbs sėkmingai“, – teigė kritikos iš politikų dėl kai kurių VRK sprendimų sulaukusi J. Petkevičienė.


Visgi, jos teigimu, pasitraukimo priežastys nėra susijusios su prezidento, Seimo pirmininkės ar kitų politikų išsakytomis pastabomis jos bei VRK darbui.


„Labai atvirai pasakysiu – nė kiek“, – teigė J. Petkevičienė.


Kaip užsiminė J. Petkevičienė, ją pareigose kol kas veikiausiai pavaduos VRK narys Andrius Puksas.


„Pavaduos pirmasis pavaduotojas, kol nebus paskirtas pirmininkas. Bet gal to ir nereikės“, – sakė ji.


V. Čmilytė-Nielsen: VRK pirmininkė sprendimo trauktis su manim nederino


Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Jolanta Petkevičienė sprendimą trauktis iš einamų pareigų priėmė su ja nesuderinusi. Parlamento vadovė viliasi, kad naujasis VRK pirmininkas bus paskirtas kuo skubiau. Visgi, pripažįsta ji, kol kas kandidato į šias pareigas neturinti nusimačiusi.


„Kaip jau minėjau, dar praeitą savaitę, kadangi dar buvo einamieji klausimai dėl rinkimų, tai nutariau tokį susitikimą atidėti. Noriu tiesiog padėkoti pirmininkei už darbą puikiai suprasdama, kad sąlygos buvo sudėtingos, buvo didžiuliai iššūkiai ir jos šiuo atveju pavyzdys, tokia prisiimta atsakomybė, ji yra, žinoma, gerbtina“, – žurnalistams Seime teigė V. Čmilytė-Nielsen.


Parlamento vadovė akcentuoja, kad jos interesas yra kuo greičiau surasti pamainą J. Petkevičienei. Visgi, V. Čmilytė-Nielsen pripažįsta kol kas nusimačiusi kandidato į šias pareigas neturinti.„Mano interesas būtų, kad kuo greičiau būtų surastas kandidatas, kuris galėtų eiti tokias tikrai svarbias pareigas ir, kaip matome, pareigas, kuriose tikrai yra labai dideli iššūkiai“, – sakė ji


V. Čmilytė-Nielsen taip pat pažymi, kad artimiausiu metu ketinama svarstyti rinkimų įstatymų pakeitimus.


„Tikrai yra iniciatyvų ir, manau, kad neišvengiamai ruošdamiesi dar 2024 metų rinkimų maratonui peržvelgsime ne vieną pasiūlymą. Tik tiek, kad yra tam tikri terminai, kurie spaudžia, kad keisti rinkimų įstatymus prieš pat rinkimus nėra tikslinga. Tai, manau, kad artimiausiais mėnesiais tokių iniciatyvų bus“, – akcentavo Seimo pirmininkė.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2023)

    Savaitė - Nr.: 22 (2023)

Daugiau >>