Sveikatos apsaugos ministras: didelės grėsmės beždžionių raupų plitimui nėra

ELTA / Dainius Labutis


Pranešus apie pirmąjį šiais metais patvirtiną „b raupų“ atvejį Lietuvoje, sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas tikina – gąsdintis dėl šios ligos gyventojams nereikėtų. Anot jo, užsikrėsti „b raupais“ yra sunkiau nei, pavyzdžiui, koronavirusu, tad dideli ligos proveržiai yra mažai tikėtini.


„Lietuvoje diagnozuotas vienas užsikrėtimo „b raupais“ atvejis. Pacientas yra atvykęs iš užsienio, šiuo metu vykdoma detali epidemiologinė analizė, dirba visos institucijos, kurios su tuo yra susiję – Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija – ir aiškinamasi visos aplinkybės, susijusios su šiuo atveju“, – sakė A. Pečkauskas.


„Tikrai norėčiau nuraminti visuomenę, kad kažkokios didelės grėsmės plitimui šios ligos tikrai neturime šiuo metu“, – patikino ministras.


Jis nurodė, kad dėl šio „b raupų“ atvejo imtis plačiau taikomų prevencijos priemonių nėra pagrindo. Anot A. Pečkausko, rizikos grupių asmenys yra aiškiai identifikuojami, yra prieinamos vakcinos ir kita informacija apie ligą.

REKLAMA


„Kažkokių grėsmių ar sisteminių papildomų veiksmų, nei šiuo metu yra vykdoma, tikrai nereikėtų imtis. Yra aiškios identifikuojamos rizikos grupės, kurioms yra siūloma vakcinacija, vakcinos Lietuvoje yra prieinamos“, – aiškino ministras.


A. Pečkauskas taip pat pažymėjo, jog „b raupai“ nėra taip lengvai užkrečiama liga, kaip, pavyzdžiui, anksčiau pandemiją sukėlęs koronavirusas.


„Žinome, kad „b raupai“ – jie nėra tokio užkrečiamumo infekcinė liga, kaip COVID. Tai visiškai nesulyginami atvejai. Tikrai nėra ko baimintis“, – kalbėjo jis.


„COVID plito oro lašeliniu būdu. Ši liga – „b raupai“ – plinta daugiau kontaktiniu būdu. Užsikrėsti jais tikrai sudėtinga. Kaip matome, ir Europoje yra tik pavieniai atvejai. Natūralu, kad tikėtis didelių proveržių ar pandemijų nereikėtų, to neturėtų nutikti“, – apibendrino ministras.


Trečiadienį pranešta, jog Lietuvoje patvirtintas pirmasis „b raupų“ atvejis šiais metais. Tai šeštasis ligos atvejis nuo 2022 m., kai Europoje fiksuotas minėtų raupų protrūkis.

REKLAMA


Kaip nurodė Nacionalinis visuomenės ir sveikatos centras (NVSC), susirgęs asmuo yra ne Lietuvos pilietis. Ligos atvejis nustatytas asmeniui prieš kelias dienas kreipusis į infekcinių ligų specialistus. Pranešama, kad šį asmenį išbėrė, jis pradėjo karščiuoti. Šiuo metu žmogus gydosi ambulatoriškai, turi galimybę izoliuotis.


NVSC pradėjo epidemiologinį tyrimą, siekdamas išsiaiškinti artimus kontaktus ir kitą su galimu ligos plitimu susijusią informaciją, siekiant užkirsti kelią ligos plitimui.


ELTA inf.







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 42 (2024)

    Savaitė - Nr.: 42 (2024)



Daugiau >>