V. Adamkus įspėja nepasiduoti pragmatinei politikai su autokratiniais režimais: dabar jie gali „pasigrožėti“ rezultatais Ukrainoje

V. Adamkus įspėja nepasiduoti pragmatinei politikai su autokratiniais režimais: dabar jie gali „pasigrožėti“ rezultatais Ukrainoje


Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus teigia, kad artimiausi metai gali būti lemtingi demokratijų ir autokratinių režimų dvikovoje. Todėl, jo teigimu, Lietuva, kaip ir likęs demokratinis pasaulis, neturėtų gailėti jėgų ir išteklių stabdant Ukrainą užpuolusią ir šalį griaunančią Putino Rusiją.


„Šie metai gali būti lemtingi demokratijų ir autokratijų dvikovoje. Jei kaip kolektyviniai Vakarai nesugebėsime suteikti visos įmanomos karinės paramos Ukrainai, jei neįveiksime nusikalstamo Putino režimo okupuotose Ukrainos žemėse, jeigu mums visiems pritrūks kantrybės ir mes eilinį kartą sudarysime dar vieną blogą taiką su šiuo nusikalstamu režimu, jau po kelerių metų nuo Rusijos kariuomenės gali tekti gintis ES ir NATO sostinėse“, – ketvirtadienį Seime vykstančioje konferencijoje, skirtoje paminėti Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių 100-metį, sakė V. Adamkus.  


„Jeigu norime išsaugoti taiką Europoje dar ilgiems dešimtmečiams, privalome Putino režimą įveikti negailint jėgų, pinigų, neatsižvelgiant į mūsų trumpalaikius interesus. Nes kaina, kurią kitokiu atveju gali tekti sumokėti, ilgalaikėje perspektyvoje bus nepalyginamai didesnė.

REKLAMA


Ne Miuncheno suokalbiai, ne naujos Jaltos, o Kijevo, Vilniaus – mūsų regiono sostinių ilgaamžė patirtis ir išmintis turi tapti esminėmis gairėmis Vakarų pasauliui“, – pažymėjo dvi prezidento kadencijas Lietuvai vadovavęs V. Adamkus.


Jo teigimu, nereikia turėti iliuzijų, kad bendradarbiavimas su autokratiniais režimais kaip Rusija ar Kinija gali garantuoti stabilumą ir saugumą. V. Adamkaus nuomone, su šiais režimais neįmanoma ir pragmatinė politika.


„Šiandien turime būti ypač budrūs, kai pasigirsta balsai apie pragmatinę politiką. Pragmatinės politikos šaukliai tiek vienoje, tiek kitoje Atlanto pusėse dabar gali pažiūrėti į okupuoto Sakartvelo ir kiekvieną dieną ugnimi deginamos ir nekaltų žmonių krauju laistomos Ukrainos žemes ir „pasigrožėti“ savo pragmatizmo rezultatais“, – sakė V. Adamkus.  


„Turime pabusti visi iš iliuzijos, kad tarpusavio priklausomybės su tokiomis diktatūromis kaip Rusija ar komunistinė Kinija padidins mūsų struktūrinę galią ar suverenumą. Turime drąsiai žvelgti į ateitį ir visomis priemonėmis stiprinti savo solidarumą su visomis už savo laisvę kovojančiomis ir savo laisvę branginančiomis šalimis“, – akcentavo prezidentas.Daugiau >>