Nemokamų savaitės renginių gidas

Nemokamų savaitės renginių gidas


Šiauliams – 781!


Rugsėjo 7–9 d. Šiauliuose griaudės šventiniai 781-ojo miesto gimtadienio renginiai. Svečiai ir dalyviai bus kviečiami atsigręžti į modernius tarpukario Šiaulius ir pajusti ano meto dvasią, aplankyti stilizuotą tarpukario miestelį, aktyviai dalyvauti edukacinėse ir pramoginėse veiklose. Rugsėjo 8 d. 18.30 val. Prisikėlimo aikštėje – koncertas „Legendinė tarpukario muzika“. Dalyvaus Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrai ir solistai J. Milius, D. Norvilas, J. Janužas, V. Iljinaitė, vokalinis trio „The Ditties“. 19 val. Talkšos ežero pakrantėje vyks tradicinis tarptautinis „Big Band Festival Šiauliai 2017“. 22 val. P. Višinskio aikštėje – muzikinės naktynės su grupėmis „Svingulingu“ ir „Golden Age“. Rugsėjo 9 d. Vilniaus gatvės bulvare šurmuliuos šventinė mugė, „Maistas ant ratų“ kvies paragauti įvairių šalių virtuvių patiekalų, Saulės Laikrodžio aikštėje bus organizuojamos kūrybinės aitvarų ir vėjagaudžių tūbų dirbtuvės, veiks vaikų žaidimų kiemas. Nuo 17.30 val. Prisikėlimo aikštėje – „Colours of Bubbles“, „Fusedmarc“, „Daddy Was a Milkman“, P. Meškėlos ir „Rojaus tūzų“ koncertas. Nuo 21.30 val. Talkšos ežero pakrantėje – baigiamasis šventės simfoninės muzikos koncertas. Dalyvaus operos solistai K. Smoriginas, V. Miškūnaitė, M. Vitulskis. Klausytojų lauks ir muzikinis fejerverkas.

REKLAMA


Nemokamų savaitės renginių gidas


Panevėžiui – 514!


Rugsėjo 8–10 d. Panevėžys kviečia drauge švęsti miesto 514-ąjį gimtadienį. Šventė prasidės penktadienį 12 val. teatralizuotu vėliavos pakėlimu prie savivaldybės, Senvagėje šurmuliuos nuotaikinga amatininkų mugė, 16–19 val. Senvagės scenoje koncertuos miesto vaikai ir jaunimas, nuo 19 val. Laisvės aikštėje – „Daddy Was a Milkman“, GJAN koncertas, „Zip FM“ diskoteka su Simona Bandita ir Donatello. Šeštadienį 12–16 val. Laisvės aikštėje atsivers šiuolaikinio meno ir inovatyvių pramogų bei technologijų labirintas, vyks interaktyvios edukacinės programos. 14–16 val. – menininkės M. Dirsytės performansas „Neatimsi manęs iš manęs“ su G. Ivanausko moderniojo šokio teatro trupe. Nuo 19 val. Laisvės aikštėje koncertuos M. Linkytė, „Lemon Joy“, S. Prūsaitis su grupe, Leonas Somovas ir Jazzu, vakarą užbaigs smilgininkų, lazerių ir fejerverkų šou Senvagėje. Sekmadienis – šeimų ir sporto diena. Laisvės aikštėje 12–17 val. vyks Lietuvos galiūnų varžybų finalas, prie Bendruomenių rūmų – krepšinio, sunkiosios atletikos, stalo teniso, trikerių varžybos.


Nemokamų savaitės renginių gidas


Utenai – 756!


Rugsėjo 9 d. Utenoje – 756-ojo miesto gimtadienio šventė! Veiks pramogų, interaktyvioji ir jaunimo erdvės, jose bus galima visaip save išmėginti, stebėti iliuzionisto A. Lavrentjevo šou, pasigėrėti floristiniais kilimais, išvysti baikerių paradą. Prie Dauniškio ežero veiks seniūnijų kiemeliai, amatų sodas. Didžiojoje scenoje prie Kultūros centro nuo 13 val. – šventės atidarymas, svečių ir užsienio partnerių meno kolektyvų koncertas (dalyvaus ansambliai iš Latvijos, Lenkijos ir Gruzijos), nuo 18.15 val. koncertuos Rytų Aukštaitijos bigbendas ir solistė S. Pankūnaitė, ansamblio „Nerija“ solistai A. Čapas, S. Donskovas ir V. Pauliukas, Č. Gabalis su grupe „Pelenai“, linksmins „Radistai“, dangų nušvies fejerverkai. Nuo 23.30 val. – naktišokiai su Lietuvos tradicinių šokių klubų šokėjais. Prie Daugailiškio ežero 21.45–24 val. vyks šviečiančio ir grojančio fontano programa.

Skaitymo festivalis

REKLAMA


Rugsėjo 8 ir 9 d. Vilniaus A. Mickevičiaus bibliotekos (Trakų g. 10) kiemelyje siautės Skaitymo festivalis. Šiųmetė tema – „Palaikyk gerą formą!“. Vyks koncertai, diskusijos, skaitymai, susitikimai su autoriais, edukaciniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės, spektakliai, žaidimai ir kitos įdomios veiklos. Gerą formą palaikyti padės gamtos fotografas M. Čepulis, filosofas K. Sabolius, žurnalistas D. Pancerovas, poetė A. Kaziliūnaitė, rašytojas ir literatūrologas R. Kmita ir kt. Festivalio vakaro koncertuose nuotaiką kels atlikėjas V. Bareikis ir grupė „Baltasis kiras“.


Nemokamų savaitės renginių gidas


Kauno rudens mugė


Rugsėjo 8–10 d. Kauno Laisvės alėjoje prie Nepriklausomybės (Soboro) aikštės šurmuliuos mugė „Ruduo 2017“. Čia bus įrengta scena, veiks vaikų zona, o šalia pirkėjus vilios prekeiviai iš užsienio šalių. Mugės dienomis vyks renginys „Pasaulio skoniai“ – Lietuvoje veikiančios ir užsienio šalių maitinimo įstaigos pristatys savo kraštų virtuves ir patiekalus. Mugėje bus prekiaujama meno dirbiniais, žemės ūkio ir maisto produktais, sodinukais ir želdiniais, bus demonstruojami tradiciniai amatai, rengiami pristatymai ir kūrybinės dirbtuvės, vyks muzikantų ir meno kolektyvų pasirodymai.


„Vilniaus galerijų savaitgalis“


Rugsėjo 7–10 d. Vilniuje ir Lentvaryje atkreipti dėmesį į meną kvies „Vilniaus galerijų savaitgalis“, žymintis naujojo meno sezono atidarymą. Jau antrą kartą vyksiančiame renginyje dalyvaus 26 Vilniaus meno galerijos ir meno erdvės, jos lankytojus pasitiks naujų parodų atidarymais, atviromis menininkų studijomis, edukacine programa ir kitais meno renginiais. „Savaitgalyje“ dalyvaus ne tik visiems gerai žinomos galerijos, tokios kaip „Vartai“ ar Šiuolaikinio meno centras, bet ir įvairios nepriklausomos meno erdvės – „Sodų 4“, „Autarkia“, SHCH/ŠČ. Išsami programa – www.letmekoo.lt.


Gyvosios istorijos festivalis Pabaiske


Rugsėjo 9 d. nuo 9 val. Ukmergės r. Pabaisko miestelyje vyks gyvosios istorijos festivalis „Pabaisko mūšis su prieskoniais“, svečius stebinsiantis ne tik Pabaisko (Šventosios) mūšio inscenizacija, viduramžių karių ekipuotės demonstravimu ir amatų pristatymu, bet ir vištų lenktynėmis bei gaidžių grožio konkursu! Festivalio metu koncertuos grupės „Baltasis kiras“ ir „The Swamp Shakers“ iš Latvijos, šventę užbaigs ugnies šou.

Obuolių šventė GargžduoseRugsėjo 9 d. nuo 11 val. Gargždai kvies į tradicinę rudens pradžios Obuolių šventę. Bus verdama obuolienė, skanaujami obuolių pyragai, degustuojami naujojo derliaus obuoliai, šokama, trypiama ir dainuojama. Visus linksmins ansambliai „Cyrulelis“ ir „Minija“ iš Gargždų, „Parinkcis“ iš Lazdijų r., „Žemčiūga“ iš Kretingos r. ir kaimo kapela „Mingė“ iš Klaipėdos.


Grikių šventė Alytuje 4


Rugsėjo 9 d. nuo 15 val. Alytaus Jaunimo parke šurmuliuos Grikių šventė. Vyks grikiada – grikšaškių turnyras, estafečių grikvaržybės ir baudgrikių mėtymas. Besidomintieji sveiku gyvenimo būdu turės galimybę pasiklausyti paskaitų apie grikių naudą sveikatai ir gydymosi jais būdus. Koncertuos ansambliai „Šilagėlė“ iš Alytaus ir „Verbena“ iš Matuizų, liaudies dainų atlikėjai R. Serra ir S. Petreikis, duetas „Sim and Jam“ iš Jungtinių Amerikos Valstijų.


„Pagramančio šnekučiai“


Rugsėjo 9 d. nuo 9 val. Tauragės r. Pagramančio miestelyje vyks Pagramančio regioninio parko 25-mečio ir kraštiečių šventė „Pagramančio šnekučiai“. Iš ryto visi kviečiami dalyvauti dviračių žygyje „Minam aplink parką“ (startas – prie Lankytojų centro, Malūno g. 2, Ringių k., Tauragės r.). Nuo 18 val. Pagramančio miestelio stadione vyks amatų mugė ir edukacinės programos, dalyvių apdovanojimai. Šventės kulminacija – vaikinų grupės E.G.O. ir atlikėjos I. Starošaitės koncertas bei šventiniai fejerverkai.