M. Danielė: narkotikų dekriminalizavimo projekte numatytos baudos per didelės

M. Danielė: narkotikų dekriminalizavimo projekte numatytos baudos per didelės


Laisvės frakcijos parlamentarė Morgana Danielė mano, kad jos inicijuotame mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo projekte numatytos baudos yra per didelės. Po to, kai pataisas apsvarstė Teisės ir teisėtvarkos komitetas, numatyta, kad už pirmą nusižengimą būtų skiriama bauda nuo 30 iki 250 eurų, o už pakartotinį nusižengimą – nuo 250 iki 400 eurų.


„Mano nuomone, numatytos baudos yra kompromisinės. Mano, kaip priklausomybės ligų specialistės, nuomone, tos baudos yra per didelės, jos negalėtų būti prilygintos kitoms panašaus dydžio baudoms, nes tos veikos yra pavojingesnės žmogaus gyvybei arba sveikatai“, –  ketvirtadienį prieš Seimo posėdį sakė M. Danielė.


Taip pat „laisvietė“ pabrėžia, kad didesni baudų dydžiai neprisideda prie narkotikų vartojimo mažinimo.


„Taip pat, mano nuomone, tai yra per didelė našta žmonėms, kurie yra priklausomi. Jie ir taip skęsta antstolių problemose, kurios dažniausiai lemia tolesnį vartojimą. Tai yra toks uždaras ratas. Tai mano, kaip specialistės, nuomone, baudos yra per didelės“, –  aiškino ji.

REKLAMA


Tačiau Laisvės frakcijos parlamentarė sutinka, kad politiniu požiūriu tokios baudos gali būti laikomos kompromisu.


„Tačiau kaip politikės nuomone, ir matant visą procesą, aš manau, kad šitas kompromisinis variantas šiandien yra tinkamas“, –  mano M. Danielė.


„Taip, Seimo nariai kažkaip jaučiasi ramesni, jiems yra geriau, jeigu jie žino, kad žmogus, kuris vartoja medžiagas, bus nubaustas didesne pinigine bauda“, –  pridūrė ji.


Ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje svarstymo stadiją turėtų pasiekti vienas iš valdančiosios Laisvės frakcijos prioritetinių klausimų – mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo projektas.


Laisvės frakcijos narės M. Danielės inicijuotos pataisos, kuriomis siekiama perkelti bausmes už mažą narkotinių medžiagų kiekį be tikslo platinti iš Baudžiamojo kodekso (BK) į Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK), jau yra įveikusios pateikimo stadiją ir po diskusijų su ekspertais buvo apsvarstytos visuose šio klausimo svarstymui paskirtuose komitetuose.