Kur keliauja lietuviai? 2024 metų tendencijos

Kur keliauja lietuviai? 2024 metų tendencijos


Kelionių rinkai stabilizuojantis, o lėktuvų bilietų kainoms mažėjant, kelionių pardavimai Lietuvoje augo trečdaliu.


Kovo 29 d., 2024. Pastaraisiais metais patyrusi pandemijos bei infliacijos sukrėtimus, kurie ženkliai augino lėktuvų bilietų kainas, šiemet kelionių rinka rodo aiškius stabilizacijos ženklus. Šių metų kovo mėn. bilietų kainos buvo jau 6 proc. mažesnės nei pernai tuo pačiu periodu, o kelionių paklausa didėja. Internetinės kelionių agentūros „AirGuru“ duomenimis, Lietuvoje 2024 m. pirmojo ketvirčio kelionių pardavimai lyginant su 2023 m. augo net trečdaliu.


Turkija neužleidžia lyderės pozicijų

Kelionių agentūros atstovės spaudai Eglės Grašytės teigimu, jau kelerius metus Turkija išlieka mėgstamiausia lietuvių atostogų kryptimi. Sezono metu į Turkiją kasdien vidutiniškai išskrenda 4 lėktuvai.


„Vasaros sezono piko metu į Turkiją kiekvieną dieną skrenda bent 5-6 lėktuvai, o esant didelei paklausai, organizatoriai prideda ir papildomų užsakomųjų reisų. Antra pagal populiarumą vasaros kryptis – Graikija, į kurią vykdomi 3-4 užsakomieji skrydžiai per dieną, t.y. apie 14 skrydžių per savaitę. Į Graikijos salas taip pat skraidina ir reguliariųjų skrydžių oro linijų bendrovės,“ – sakė E. Grašytė.

REKLAMA


Kita daugelį metų populiari poilsinių kelionių kryptis yra Ispanija. Tarp pastarųjų metų naujovių – Juodkalnija, kuri jau spėjo susilaukti didelio lietuvių susidomėjimo. Prie sparčiai populiarėjančių krypčių prisijungė ir Malta. Kelionių agentūros atstovė teigia, kad ši kryptis yra ypač mėgstama jaunesnių keliautojų ir dirbančių asmenų, kurie negali skirti visos savaitės poilsiui, tad mieliau renkasi 3-4 dienų kelionę.


Auga susidomėjimas darbostogomis bei paskutinės minutės kelionėmis

Pastaraisiais metais pasaulyje išpopuliarėjusios darbostogos (angl. workcation), kuomet poilsis yra derinimas su nuotoliniu darbu bei komandos formavimo veiklomis, vis labiau domina ir Lietuvos įmones. Pasak E. Grašytės, šio tipo kelionių kryptys kasmet šiek tiek keičiasi, jos priklauso ir nuo sezono. Vasaros metu ir šioje kelionių kategorijoje lyderiauja Turkija. Po jos seka Graikija, Juodkalnija bei Italija. Žiemos metu įmonės dažniausiai keliauja Į Egiptą, Maltą, Tenerifę ar Madeirą. Darbostogų trukmė dažniausiai svyruoja nuo 3 iki 7 naktų.

REKLAMA


Kelionių ekspertė išskiria ir kitą tendenciją. Pastaraisiais metais lietuviai linksta į keliones leistis spontaniškai, todėl dažniau renkasi paskutinės minutės keliones, užuot jas planavę iš anksto. Keliaujant tokiu būdu, dažnas keliautojas sau leidžia atostogauti užsienyje net kelis kartus vieno sezono metu.


Auganti kelionių paklausa skatina ir susidomėjimą alternatyviais atsiskaitymo būdais. Apie 2 proc. visų keliaujančiųjų pasirenka už keliones atsiskaityti išsimokėtinai. Šį atsiskaitymo būdą yra pamėgusios šeimos. Finansinių technologijų bendrovės „Inbank“ duomenimis, finansuota suma, kurią renkasi šeimos, lyginant su pavieniais keliautojais, yra 25 proc. didesnė. Kelionių finansavimas yra populiariausias tarp 26-40 metų asmenų, uždirbančių vidutines ar didesnes pajamas.


Bendrovės Lietuvos padalinio vadovo Vaidoto Rimeikio teigimu, vidutinė finansuota suma kelionėms siekia 1200 eurų, o sezoniškumas šiame sektoriuje yra itin ryškus.


„Perkančių keliones išsimokėtinai vasaros metu kiekis išauga 40 proc., lyginant su pavasario sezonu. Šaltuoju metų laiku aktyviausiai kelionės finansuojamos per mokinių atostogas ar ilguosius savaitgalius. Taip pat, įdomu pastebėti, kad šį atsiskaitymo būdą gerokai dažniau renkasi moterys – kai kuriais mėnesiais jos sudaro net dvigubai daugiau sutarčių nei vyrai.“
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)