Paskelbtas aukštųjų mokyklų ir gimnazijų reitingai

Mantas Kristijonas Kuliesis nuotr.


Žurnalas „Reitingai“ vienuoliktą kartą skelbia geriausių Lietuvos aukštųjų mokyklų reitingus. Tarp geriausių valstybinių universitetų lyderio poziciją išlaiko Vilniaus universitetas (VU), valstybinių kolegijų reitinge ir toliau pirmauja Vilniaus kolegija. Visgi, pastarajai ant kulnų lipa Kauno kolegija.


Universitetų reitingas

Geriausių valstybinių universitetų penketuke jau bene tradiciškai lyderiauja Vilniaus universitetas (VU) surinkęs 72,85 taškus, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) – 65,53, Kauno technologijos universitetas (KTU) – 62,7, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) – 61,18 ir VILNIUS TECH universitetas – 57,92 taškai.


Tuo metu tarp privačių universitetų lyderiauja ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas surinkęs 67,62 taškus, Kazimiero Simonavičiaus universitetas – 52,58 ir LCC Tarptautinis universitetas – 44,84 taškai.


Žurnalas „Reitingai“ skelbia, kad iš viso universitetai buvo vertinti pagal 35 skirtingi parametrai, kurie yra sugrupuoti į penkis stambius kriterijus. Už alumnų kuriamą pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimus universitetai galėjo gauti iki 35 taškų, už mokslo, meno ir sporto veiklą bei personalo pasiekimus – iki 25 taškų, už studentus ir studijas – iki 25 taškų, už konkuravimą tarptautinėje studijų erdvėje – iki 15 taškų, už esamą ir ateities akademinį personalą – 10 taškų.

REKLAMA


Iš viso už šiuos kriterijus buvo galima surinkti 100 taškų.


Žurnalas „Reitingai“ pabrėžia, kad didžiausią atlyginimą – 3520 eurų – gauna LSMU alumnai, o tarp privačių universitetų – ISM – 3464 eurus. 


Kolegijų reitingas

Valstybinių kolegijų reitingo geriausiųjų penketuke pirmąsias vietas dalijasi Vilniaus ir Kauno kolegijos surinkusios atitinkamai 70,7 ir 70,6 taškus, trečioje vietoje atsidūrė Kauno technikos kolegija – 69,69, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – 67,85 taškai,  o penktoje vietoje esanti Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla surinko 66,27 taškus.


Tuo metu nevalstybinių kolegijų reitinge pirmauja Vilniaus dizaino kolegija surinkusi 69,13 taškų, Šv. I. Lojolos kolegija – 61,37 ir Lietuvos verslo kolegija – 60,6 taškai.


Žurnalas „Reitingai“ skelbia kolegijas reitingavęs panašiai kaip universitetus. Iš viso kolegijos buvo vertintos pagal keturis stambius parametrus: už alumnų kuriamą pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimus kolegijos galėjo surinkti iki 45 taškų, už studentus ir studijas – iki 30 taškų, už kolegijos akademinį personalą ir studijų bazės gerovę – iki 15 taškų, už konkuravimą tarptautinėje erdvėje – iki 10 taškų.

REKLAMA


Didžiausia kolegijų reitingo naujovė – po keleto metų pertraukos vėl įtraukti  absolventų atlyginimai. Tam suteiktas penktadalis viso kolegijų reitingo svorio.


Gimnazijų reitingas: lyderiauja Vilniaus licėjus ir KTU gimnazija

Žurnalas „Reitingai“ vienuoliktą kartą parengė institucinį visų šalies gimnazijų reitingą bei nustatė, kurios šalies savivaldybės pirmauja pagal abiturientų pasiekimus.


Gimnazijų reitingas

Žurnalas „Reitingai“ pažymi, kad vertinant gimnazijas, tradiciškai buvo atskirtos mokyklos, kurios mokinius atsirenka ir kurios priima mokinius pagal vadinamąjį teritorinį principą.


Atrankinių mokyklų pirmajame penketuke atsidūrė Vilniaus licėjus surinkęs 80,9 taškus, KTU gimnazija – 75,4 taškus, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija – 74,7 taškai, Vilniaus Jėzuitų gimnazija – 74,13, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija – 72,82.


Tuo metu neatrankinių mokyklų geriausiųjų penketuką sudarė Klaipėdos licėjus surinkęs 73,95 taškus, Panevėžio J. Balčikonio gimnazija – 62,42, „Saulės“ privati gimnazija – 62,21, Kauno „Saulės“ gimnazija – 58,35, Telšių Žemaitės gimnazija – 57,99 taškai.


Žurnalas „Reitingai“ atkreipia dėmesį, kad sudarant gimnazijų reitingą buvo remtasi valstybinių brandos egzaminų, kuriuos abiturientai laikė 2023 vasarą, rezultatais. Tačiau, akcentuoja jie, gimnazijos gavo taškų tik už abiturientus, kurie išlaikė egzaminus ne žemesniais įverčiais nei 36 balai.Vertinant, visi egzaminai pagal tai, kiek jie svarbūs stojant į šalies aukštąsias mokyklas, buvo suskirstyti į tris grupes: už lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos VBE kiekviena gimnazija galėjo daugiausia surinkti – po 16; už anglų kalbą, biologiją ir istoriją – po 10 taškų, o už chemiją, fiziką, IT ir geografiją – po 8 taškus.


Taip pat vertinti abiturientų gauti šimtukai: kokiai daliai abiturientų tenka vienas 100-ukas. Už šį paramentrą gimnazijos galėjo surinkti daugiausia 10 taškų.


Tradiciškai, buvo atsižvelgiama ir į stojimą į Lietuvos ir užsienio aukštąsias mokyklas. Už didžiausią nuošimtį abiturientų, įstojusių į užsienio šalių aukštąsias mokyklas, gimnazijos surinko 2 taškus; o už didžiausią nuošimtį abiturientų, gavusių valstybės finansuojamas studijų vietas Lietuvos aukštosiose mokyklose, – 10 taškų.


Savivaldybių reitingas pagal abiturientų pasiekimus

Žurnalas „Reitingai“ sudarė ir savivaldybių reitingą pagal abiturientų pasiekimus.


Savivaldybių TOP penketuką, pagal švietimo rodiklius sudarė Vilnius, Kaunas, Palanga, Šiauliai, Kaišiadorys.


Menkiausi mokinių pasiekimai pastebėti Pagėgių, Kazlų Rūdos, Ignalinos, Rietavo, Kalvarijos savivaldybėse.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)