Kada vaikams galima naudoti elektrinį dantų šepetėlį?

Kada vaikams galima naudoti elektrinį dantų šepetėlį?


Žmogaus šypsena ir dantų būklė atspindi asmens požiūrį į savo sveikatą ir kasdienes rutinas. Burnos higienistė pastebi, kad dantų valymas yra įprotis ir įgūdis, kurio vaikai labai greitai išmoksta iš tėvų. Todėl burnos priežiūra turi būti taisyklinga, nuosekli ir prasminga visai šeimai – net ir patiems mažiausiems.


Burnos higienistė Austėja Gečaitė sako, kad pirmasis vaiko dantų šepetėlis turėtų būti paprastas, ne elektrinis.


„Kol vaikas yra mažas, o jo motorika aktyviai vystosi, mažylio dantų priežiūra turėtų pasirūpinti tėvai – minkštu vaikišku šepetėliu valyti dantis kiekvieną rytą ir vakarą. Kruopščiai nuvalę apnašas išvengsite ėduonies ir gedimų“, – teigia specialistė, pažyminti, kad patys savarankiškai valytis dantis vaikai turėtų pradėti tada, kai išmoksta gerai rašyti – tai reiškia, kad jų motorika pakankamai išsivysčiusi ir ranka gerai klauso.


Burnos higienistė A. Gečaitė teigia, kad šepetėlį reikėtų keisti maždaug kas tris mėnesius. Taip pat rekomenduojama pakeisti šepetėlį persirgus peršalimo ligomis.

REKLAMA


Specialistė atskleidė dažną klaidą


Bendraudama su pacientais higienistė neretai išsiaiškina, kad jų naudojamų dantų šepetėlių šereliai jau išsiskėtę, deformuoti. Anot A. Gečaitės, tai rodo, kad valant šepetėlis pernelyg stipriai spaudžiamas prie dantų.


„Per daug jėgos valant dantis – gana dažna klaida. Dantys nėra prisvilęs puodas, kurį reikia žūtbūt nušveisti. Nuolat smarkiai brūžinant ir spaudžiant pradeda atsitraukinėti dantenos, atsiranda dantenų recesija, taip pat labai dėvisi emalis – išorinį danties vainiką dengianti struktūra. Ilgainiui gali atsidengti dentino sluoksnis, o tuomet kamuos dantų jautrumas“, – vardija specialistė.


Paprastai pacientams burnos higienistė pataria rinktis minkštus dantų šepetėlius. Taip pat ji pastebi, kad dalis elektrinių šepetėlių turi specialią funkciją – įrenginys suvibruoja, kai yra per stipriai spaudžiamas. Dar yra ir išmanių programėlių, kurios elektrinio šepetėlio naudotojui parodo, kokioms vietoms reikėtų skirti daugiau dėmesio.


„Apskritai, dantų valymas elektriniu šepetėliu reikalauja mažiau pastangų. Bet, kad ir kokį šepetėlį pasirinktumėte, svarbu nuoseklumas, dėmesingumas ir kruopštumas. Taigi, valymas įprastu šepetėliu gerus rezultatus garantuos atlikus daugiau darbo ir judesių, kurie turi būti taisyklingi“, – dalijasi burnos higienistė A. Gečaitė.







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 17 (2024)

    Savaitė - Nr.: 17 (2024)