Daigų karaliją valdo pupelės ir baklažanai

Daigų karaliją valdo pupelės ir baklažanai

Sudygo ir gražiai auga pernykščių baklažanų "vaikai".


Visos Veros Murauskienės (Jiestrakio k., Prienų r.) namų palangės nukrautos į šviesą besistiebiančių daugybės daigų dėžutėmis. Sėją kovo 8 d. pradėjusi nenuilstanti daržininkė turi kuo nustebinti ir pasidžiaugti. Didžiulę patirtį sukaupusi moteris mielai dalijasi savo įžvalgomis, patarimais bei planais.


Visų augalų daigų, kuriuos darbščioji šeimininkė puoselėja visą pavasarį, išvardyti neįmanoma, todėl paminėsime ir plačiau pakalbėsime tik apie tuos, kurie V. Murauskienės sėjami pirmąkart arba be kurių ji apskritai neįsivaizduoja savo daržo.


Didžioji V. Murauskienės aistra – pupelės. Šiemet ji planuoja pasodinti beveik 40 rūšių vijoklinių, tarp jų daugiausia šparaginių, pupelių. Šį pavasarį moteriai pavyko įsigyti net devynias naujas vijoklinių šparaginių pupelių veisles. „Visos jos kuo nors išsiskiria – lapais, ankštarų forma, pupelių spalva“, – džiaugsmu dėl tokios įvairovės netveria moteris. Pasak pašnekovės, vijoklinės pupelės ne tik gražesnės – iš jų gaunamas kur kas didesnis derlius nei iš paprastų pupelių.

REKLAMA


Balandžio viduryje į padėklus pasėtos pupelės nedrąsiai, bet jau dygsta. Pasak V. Murauskienės, pupelės, žirniai, saulėgrąžos, jei sąlygos geros, ilgai dirvoje neužsibūna ir jau po savaitės ima stiebtis į saulę.


„Pupeles sėjau į pirktinį substratą, į kurį dar įmaišiau nedaug komposto ir durpių, – pasakoja daržininkė. – Iš šiltnamyje laikomų daigyklų labai greitai išgaruoja vanduo, todėl pupeles dažnai laistau. Kasdien šių ankštinių daržovių laistyti negalima, nes jos gali pradėti pūti. Pernai praradau keletą retesnių pupelių daigų, nes juos perlaisčiau.“


V. Murauskienė šiemet pupeles prieš sėją pamirkė nestipriame kalio permanganato tirpale. Ji prisipažįsta, kad kartą sėklų niekuo neapdorojusi gražių daigų taip ir nesulaukė. Tiesa, buvo pasirodę žali stagarėliai. Patikrinus, kas galėjo sėkloms nutikti, paaiškėjo, kad jų jau nelikę – jų paskanavo dirvos gyventojai...
Paklausta, kodėl nusprendė auginti pupeles iš daigų, sakė, kad dėl elementarios priežasties – tiesiai į dirvą pasėtų pupelių vegetacija užsitęsia ir, kol dar šilta ir ne per daug drėgna, rudenį jos nespėja subrandinti derliaus.

REKLAMA


V. Murauskienės auginamų augalų daigų asortimentas išties įspūdingas. Tarp visiems įprastų – aitriųjų ir saldžiųjų paprikų, žemaūgių ir aukštaūgių pomidorų, daugybės veislių agurkų – puikiai auga porų, šakninių petražolių daigai. Tačiau didžiausios dėmesio ir meilės dozės sulaukia baklažanai, nors tai – vienos įnoringiausių V. Murauskienės auginamų daržovių.


Apie įspūdingą V. Murauskienės pupelių, baklažanų ir kitų augalų kolekciją skaitykite naujausiame žurnalo „Namie ir sode“ numeryje.


Žurnalą NAMIE IR SODE galite ir užsiprenumeruoti.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 04 (2023)

    Savaitė - Nr.: 04 (2023)