Pasaulyje koronavirusu užsikrėtė jau daugiau kaip 22 mln. žmonių

Pasaulyje koronavirusu užsikrėtė jau daugiau kaip 22 mln. žmonių


Pasaulyje nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius trečiadienį viršijo 22 mln. Tai pranešė Johnso Hopkinso universitetas.


Jo duomenimis, iki šiol koronavirusu užsikrėtė 22 046 135 planetos gyventojai, mirė 778 557 infekuotieji. Iš viso pasveiko 14 020 530 pacientų. Daugiausiai užsikrėtusiųjų – 5 479 788 – nustatyta Jungtinėse Amerikos Valstijose. Po JAV pagal užsikrėtimų skaičių eina Brazilija – 3 407 354 – ir Indija – 2 702 742.


Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija.


Vokietijoje užregistruotas didžiausias naujų COVID-19 atvejų šuolis nuo gegužės


Vokietijoje per pastarąsias 24 val. užregistruota 1 510 naujų COVID-19 atvejų, tai yra didžiausias naujų ligos atvejų skaičius per daugiau nei tris mėnesius, pranešė Vokietijos Roberto Kocho institutas.


Iš viso šalyje užfiksuota 226 914 COVID-19 atvejų ir 9 243 mirtys nuo šios ligos.


Vokietijoje pastaruoju metu auga naujų COVID-19 atvejų skaičius, o per dieną jau kurį laiką fiksuojama daugiau nei 1 000 atvejų. Balandžio pradžioje, protrūkio piko metu, registruota po daugiau nei 6 000 naujų COVID-19 atvejų kasdien.

REKLAMA


Paskutinį kartą daugiau nei trečiadienį naujų ligos atvejų užregistruota gegužės 1 d. – 1 639 COVID-19 atvejai.


Kanclerė Angela Merkel antradienį paragino vokiečius laikytis apribojimų ir perspėjo, kad jie nebus švelninami, jei COVID-19 atvejų skaičius ir toliau didės.


A. Merkel dėl naujo protrūkio kaltino „padidėjusį judumą ir daugiau kontakto tarp žmonių“ bei ragino sugrįžusius iš užsienio gyventojus savanoriškai pasitikrinti dėl koronaviruso.


Koronaviruso bazinis septynių dienų reprodukcinis dydis (R0) šiuo metu Vokietijoje siekia 1,05. Tai reiškia, kad kiekvienas koronavirusu užsikrėtęs žmogus užkrečia daugiau nei vieną kitą žmogų. Roberto Kocho institutas ne kartą tvirtino, kad, norint sustabdyti protrūkį, reikia, jog R0 būtų mažesnis nei 1.

Australijos premjeras: pasiskiepyti nuo COVID-19 turėtų būti privaloma


Australijoje turėtų būti privaloma pasiskiepyti nuo COVID-19 visiems 25 mln. šalies gyventojų, išskyrus medicinines išimtis, pareiškė premjeras Scottas Morrisonas, įsitraukęs į etines diskusijas.

REKLAMA


Pasiekęs susitarimą, kad Australija gamintų „daug žadančią“ vakciną, kuriamą bendrovės „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto, S. Morrisonas teigė, kas skiepas turėtų būti „kiek įmanoma labiau privalomas“.


„Visada bus išimčių bet kokiai vakcinai dėl medicininių priežasčių, bet tai turėtų būti vienintelė priežastis (išvengti skiepo)“, – radijo stočiai 3AW Melburne sakė S. Morrisonas.


Prognozuodamas, kad susilauks pasipiktinimo iš prieš vakcinas nusistačiusių žmonių, S. Morrisonas tikino, kad ant kortos pastatyta per daug, kad būtų galima leisti COVID-19 plisti netrukdomai.


„Kalbame apie pandemiją, kuri sunaikino pasaulio ekonomiką ir pasiglemžė šimtų tūkstančių žmonių gyvybes visame pasaulyje“, – sakė jis, pabrėždamas, kad Vyriausybė dar nepriėmė sprendimo dėl privalomo gyventojų skiepijimo.


Australijos Vyriausybė skaičiuoja, kad koronavirusui išnaikinti reikia, jog pasiskiepytų 95 proc. populiacijos.


„Mums reikia pačios plačiausios ir visapusiškos reakcijos į pandemiją, kad sugrąžintume Australiją į normalų gyvenimą“, – teigė premjeras, anksčiau sakęs, kad skiepas kiekvienam australui bus nemokamas.


Australijoje jau dabar vaikai yra neleidžiami į vaikų darželius ir mokyklas, kol jie nėra paskiepyti nuo tokių ligų, kaip poliomelitas ar stabligė.


Vis dėlto, kyla diskusijos dėl to, ar tokios taisyklės atitinka asmens laisvės principus, o kategoriški „antivakseriai“ užtvindė interneto forumus sąmokslo teorijomis ir dezinformacija apie vakcinas.Daugiau nei 400 australų pražudžiusi koronaviruso pandemija taip pat susilaukia daugybės dezinformacijos, spekuliacijų ir priešinimosi vakcinoms internete. Ekspertai šį fenomeną praminė „infodemija“.


Kol kas nėra sukurta nė viena patvirtinta vakcina nuo COVID-19, tačiau S. Morrisonas sakė optimistiškai vertinantis galimybes iki kitų metų pradžios sulaukti pirmosios vakcinos, o netrukus po to pradėti masinę gamybą.


„Kai tik turėsime receptą, pradėsime ją gaminti“, – teigė premjeras.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)