Ką daryti, kad sloga neįsibėgėtų?

Ką daryti, kad sloga neįsibėgėtų?


Sloga dažniau sergama šaltuoju metų laikotarpiu, kai žmonės ilgą laiką būna patalpose. Sloga būna ūminė ir lėtinė. Ūminė sloga dažniausiai išgydoma per 3–5 dienas. Lėtinė sloga – tai ilgalaikis kvėpavimo per nosį sutrikimas, pasireiškiantis nosies užgulimu ir niekada nesibaigiančiomis išskyromis iš nosies.


Remigija Zinkevičienė


Slogą (rinitą) gali sukelti virusai (apie 100 rūšių), bakterijos (apie 250 rūšių), alergenai, stresas, nosies gleivinės traumos. Slogą patariama gydyti kraujagysles plečiančiais lašais, tačiau šiuos lašus vartojant ilgiau nei 3 dienas jie patys pradės dirginti nosį, todėl taps blogos savijautos priežastimi.


Sloga įvairiose šalyse


* Šiaurės Europos šalyse slogą populiaru gydyti karštomis kojų vonelėmis.


* Rumunijoje pusės citrinos sultyse patariama išmaišyti šaukštelį druskos. Sergantiems sloga patariama šio tirpalo lašinti į nosį.

REKLAMA


* Vokietijoje sloga gydoma tarkuotų krienų, obuolių ir cukraus mišiniu. Per dieną patariama suvalgyti 2–3 šaukštus šio mišinio.


* Viduramžiais bažnyčia tik vienu atveju besąlygiškai leisdavo skyrybas – jei vienas sutuoktinių ilgai ir dažnai sirgdavo sloga ir jam iš nosies nuolat bėgdavo išskyros.


Vaistai iš virtuvės


* Gydomasis svogūnų antpilas su medumi: 3 šaukštus svogūnų tyrelės užpilkite 50 ml šilto vandens, įmaišykite pusę šaukštelio medaus, palikite pusvalandį nusistovėti, nukoškite. Šio antpilo į abi šnerves lašinkite po 3–4 lašus 5–6 kartus per dieną.


* Keletą kartų per dieną lašinkite į nosį šilto 20 procentų medaus tirpalo. Šie lašai išgydys ne tik slogą, bet ir sinusitą. Be to, medaus tirpalas panaikina nemalonų burnos kvapą.


* Labai veiksminga priemonė nuo stiprios slogos – virtų bulvių garai. Išvirę bulves (geriausia – su lupenomis) apsigaubkite dideliu rankšluosčiu ir, palinkę virš puodo, pakvėpuokite iš jo kylančiais garais.

REKLAMA


Slogos gydymas aliejais


Svogūnų aliejus: sutarkuokite nuluptą svogūno galvutę ir išspauskite sultis. Sumaišykite šaukštelį svogūnų sulčių ir šaukštą alyvuogių aliejaus. Susirgę sloga lašinkite svogūnų aliejaus į kiekvieną šnervę po 5 lašus 3 kartus per dieną. Kad geriau pajustumėte svogūnų aliejaus gydomąjį poveikį, stenkitės jo įsilašinę bent 10 minučių nosies nešnypšti.


Eukaliptų aliejus: 2 šaukštus susmulkintų eukaliptų lapų užpilkite stikline augalinio aliejaus, pakaitinkite 10 minučių verdančio vandens vonelėje, palikite 4–5 valandas nusistovėti, nukoškite. Eukaliptų aliejaus į kiekvieną nosies šnervę lašinkite po 5–7 lašus 4–6 kartus per dieną.


Apie vaistinių augalų pagalbą, gydomąsias procedūras ir ką daryti, jeigu jūsų sloga lėtinė, skaitykite žurnale „Savaitė“.