Perkrovus interneto modemą skirtumą pajusite iš karto

Per pastaruosius kelerius metus sparčiai vystantis 5G ir kitiems mobiliojo ryšio tinklams, daugelis vartotojų Lietuvoje vis dar negali išnaudoti viso interneto potencialo dėl paprastos priežasties – pasenusios namų interneto įrangos. Anot ekspertų, tai tas pats, kas naujais ir plačiais keliais važinėti senu, vos judančiu automobiliu.
Modemo laikymo vieta namuose – irgi svarbi
„Modemai, kaip ir bet kuris kitas elektronikos įrenginys, ilgainiui sensta. Jie pradeda veikti lėčiau, stringa, o svarbiausia – nebepalaiko naujausių tinklo technologijų ir negali užtikrinti maksimalios spartos, kurią suteikia modernizuotas tinklas. Tai galima prilyginti važiavimui automagistralėje, kur nėra greičio apribojimų, o jūs vairuojate seną automobilį“, – teigia mobiliosios įrangos ekspertas Edgaras Bartos.
Jis atkreipia dėmesį, kad besinaudojantys internetu ne visuomet susimąsto, kur jų namuose vertėtų statyti modemą. Įrenginys dažnai „paslepiamas“ spintelėse, užkraunamas daiktais ir prisimenamas tik tuomet, kai interneto ryšio kokybė pakinta.
REKLAMA
Mobiliosios įrangos ekspertas modemą siūlo laikyti kuo arčiau lango, atviroje erdvėje. Tankiai apgyvendintose vietose daug Wi-Fi tinklų gali trukdyti vieni kitiems. Modernūs modemai yra pažangūs ir turi integruotų išmanių technologijų, kurios padeda parinkti mažiausiai apkrautą kanalą ir sumažinti trukdžius.
Jeigu gyvenate individualiame name ir jums reikia stipresnio ryšio, rekomenduojama naudotis lauko antena-modemu. Įrenginys tvirtinamas prie lango išorės, laidas nuvedamas į vidų ir prijungiamas prie Wi-Fi maršrutizatoriaus.
Stipriausio signalo vietą namuose galite parinkti su matuok.lt arba speedtest.net. Įjungus modemą, prieš matavimą, luktelkite 5 min.
Modemą atnaujiname per retai
Telekomunikacijų ekspertas pabrėžė, kad modemo atnaujinimas yra būtinas žingsnis norint džiaugtis greitesniu, stabilesniu ir saugesniu internetu namuose.
„Dažnai žmonės atnaujina telefonus, tačiau pamiršta modemą. Pastebime tendenciją, kad modemai nekeičiami 7 ar daugiau metų, nors technologijos per tą laiką pažengia keliais žingsniais į priekį. Nėra griežtų taisyklių, kaip dažnai reikėtų atnaujinti įrangą, tačiau jei vartotojas turi poreikį visada gauti geriausią įmanomą interneto greitį, rekomenduojama modemą keisti maždaug kas 3-4 metus“, – pridūrė E. Bartos.
REKLAMA
Ekspertas taip pat priminė, kad vertėtų reguliariai perkrauti modemą – tai padeda išvalyti „šiukšles“ iš interneto srauto, taip pagerinant greitį bei padedant palaikyti optimalų įrenginio veikimą.
Anot jo, išmaniosios technologijos padeda, kad toks rutininis darbas netaptų našta. Daugelį naujų modemų dabar galima valdyti nuotoliniu būdu per mobiliąją programėlę – perkrauti, keisti slaptažodį, matyti prijungtus įrenginius, nustatyti automatinį persikrovimą.
Pranešimas spaudai.
Panašios naujienos:
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 18 (2025)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-