Kuo šildyti namus, kuriantis atokiau nuo miesto?

Kuo šildyti namus, kuriantis atokiau nuo miesto?


Vis daugiau šeimų ryžtasi savo namus bei laimę kurti toliau nuo varginančio miesto šurmulio. Pasiryžus įgyvendinti svajonę harmoningai gyventi gamtos apsuptyje, tenka ieškoti kūrybingų sprendimų, kaip užsitikrinti norimą komforto lygį. Šildymo klausimas gali tapti nemažu galvos skausmu, mat ieškant tinkamiausio sprendimo dažnai tenka taikytis ne tik prie šeimos finansinių galimybių, tačiau ir prie namo būklės bei atokesnės lokacijos padiktuotų sąlygų.


Tik pavieniams laimingiesiems pavyksta įsikurti kaimo vietovėje netoli gamtinių dujų trasos. Tokiu atveju verta pasinaudoti laimingu atsitiktinumu ir namus šildytis gamtinėmis dujomis. Vis tik, daugeliu atveju naujakuriai, norintys įsirengti efektyvią ir ekonomišką šildymo sistemą, apie dujinį šildymą negali net pasvajoti, nes atstumas iki dujų trasos matuojamas kilometrais.


Kaip taisyklė, įsirengiant namus atokesnėse vietovėse pasirinkimas susiaurėja iki elektrinio šildymo sistemos, šilumos siurblio oras-vanduo bei kietojo kuro katilo. Kiekvienas iš šių pasirinkimų turi savų privalumų bei trūkumų, kurių sąrašo ilgumas priklauso nuo konkretaus pastato savybių, šeimos poreikių bei kitų aplinkybių.

REKLAMA


Ieškant geriausio sprendimo svarbu nesusitelkti ties vieninteliu parametru. Ieškant ekonomiškiausio sprendimo, derėtų įvertinti ne tik šildymo sistemos eksploatavimo, bet ir jos įrengimo kaštus bei paskaičiuoti, per kiek metų „pigesnis“ šildymas atsipirks. Pavyzdžiui, geoterminis šildymas yra pats pigiausias, tačiau šios sistemos įrengimui reikia didžiulių investicijų, kurių atsipirkimo gali sulaukti nebent namo paveldėtojai.


Elektrinė šildymo sistema


Bene svarbiausias elektrinio šildymo privalumas yra nesudėtingas sistemos įrengimas bei itin paprasta priežiūra. Išties, elektriniai katilai yra gana kompaktiški, todėl katilinei neprireiks paskirti atskiros patalpos, taip pat neteks rūpintis ir kamino išvedimu.


Pažangi autonomiška sistema valdoma nuotoliniu būdu, todėl komfortas bus užtikrintas be jokių pastangų. Vis tik, elektrinė sistema turi ir kur kas mažiau patrauklią pusę – ganėtinai didelę paties šildymo kainą. Siekiant optimalaus investicijų ir eksploatavimo kaštų balanso elektrinis šildymas bus praktiškas pasirinkimas tik tuomet, kai namas yra pakankamai sandarus, o šilumos nuostoliai – maži.

REKLAMA


Beje, prieš pradedant svarstyti elektrinio šildymo galimybę, svarbu įsitikinti, kad jūsų namus pasiekia pakankama elektros įvado galia. Siekiant sumažinti elektrinio šildymo kainą bei užsitikrinti daugiau autonomijos vis dažniau pasitelkiami saulės fotomoduliai.


Šilumos siurblys oras-vanduo


Šilumos siurbliai oras-vanduo elektrą naudoja daliai darbo, todėl tokios sistemos eksploatavimas ženkliai pigesnis nei elektrinio šildymo. Žmonėms, kuriems rūpi ekologijos idėjos bei tvarumas bus svarbu, kad šilumos siurbliai priskiriami atsinaujinančios energijos technologijoms. Galimybė atsisakyti iškastinio kuro bei taršos sumažinimas yra svarbūs argumentai, dėl kurių šilumos siurbliai sparčiai populiarėja.


Nepaisant visos eilės privalumų, prieš renkantis sistemą oras-vanduo apdairu įvertinti finansines galimybes, nes prireiks nemažų investicijų. Šilumos siurblys bei jo įrengimas kainuos ženkliai brangiau tiek už elektrinį, tiek už granulinį katilą. Verta pasikonsultuoti su specialistais, kurie įvertinę pastato plotą, gyventojų skaičių ir kitus svarbius aspektus patars, ar verta investuoti į sistemą oras-vanduo, ar verčiau ieškoti pigesnių alternatyvų.


Kietasis kuras


Gyvenant gamtos apsuptyje malkų spragsėjimas ir gyva ugnis kuria ypatingą namų atmosferą. Vis tik, krosnis, krosnelė ar židinys dažniausiai tampa jaukumą kuriančiu elementu, kuris gali būti panaudotas tik kaip rezervinis šildymo šaltinis. „Pečiaus“ kūrenimas greitai netenka savo romantikos, kai tai tampa kasdieniu darbu.



Kompromisu tarp įsipareigojimo nuolat kūrenti pečių ir autonomiškos sistemos gali tapti modernūs granuliniai katilai. Suprantama, priežiūros tokiai šildymo sistemai reikės kur kas daugiau, nei visiškai autonomiškai veikiančiam elektriniam šildymui ar šilumos siurbliui. Be to, teks pasirūpinti kokybiškų granulių atsargomis, jų sandėliavimu ir, žinoma, pečiaus kūrenimu. Tiesa, pasirinkus pažangesnį granulinio katilo modelį įmesti kuro bei išvalyti pelenus reikės ne kasdien, todėl išvykus net savaitei, sugrįšite į šiltus namus.


Apsisprendus, kad granulinis katilas – priimtiniausias pasirinkimas, svarbu skirti pakankamai dėmesio jūsų namui tinkamiausio modernaus katilo paieškai. Granuliniai katilai skiriasi savo galingumu, funkcionalumu bei automatizacijos lygiu, todėl verta konsultuoti su patikimų gamintojų katilų pardavėjais, kurių kokybiškos prekės atitinka jūsų poreikius.








  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 18 (2025)

    Savaitė - Nr.: 18 (2025)