B. Johnsonas priima „Brexito“ pratęsimą, tačiau ragina pritarti siūlymui surengti rinkimus

B. Johnsonas priima „Brexito“ pratęsimą, tačiau ragina pritarti siūlymui surengti rinkimus


Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas priima „Brexito“ pratęsimo sąlygas, tačiau ragina įstatymų leidėjus palaikyti jo siūlymą gruodžio 12 dieną rengti visuotinius rinkimus.


B. Johnsonas Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Donaldui Tuskui išsiuntė laišką, kuriuo priėmė pratęsimo sąlygas, bet jame taip pat rašoma, kad „pratęsimas vyriausybei buvo primestas prieš jos valią“.


„Nepageidaujamas JK narystės ES pratęsimas kenkia mūsų demokratijai ir santykiams tarp mūsų ir mūsų europiečių draugų“, – D. Tuskui rašė JK premjeras.


Jis taip pat perspėjo, kad, nors pratęstos JK narystės ES metu jis nesieks pertraukti ES reikalų, tačiau jo, kaip šalies premjero, atsakomybė yra „ginti nacionalinius JK interesus, tarp jų ir su ES susijusių sprendimų priėmimą“.


„Po to, kai B. Johnsonas priėmė „Brexito“ pratęsimą, greitai bus pradėta procedūra, kuria šis sprendimas bus įformintas raštu“, – tviterio paskyroje rašė D. Tusko atstovas Prebenas Aamannas.


B. Johnsonas taip pat ragina įstatymų leidėjus paremti jo siūlymą gruodžio 12 dieną surengti visuotinius rinkimus, teigdamas, kad parlamentas įrodė negebąs įgyvendinti Jungtinės Karalystės (JK) žmonių valios.


„Tiesiog nemanau, kad šie (Bendruomenių) rūmai gali įgyvendinti žmonių prioritetus, nesvarbu, tai būtų „Brexitas“ ar kas nors kito“, – sakė B. Johnsonas.


„Privalo būti aiškus šių debatų terminas, – teigė premjeras. – Gruodžio 12 d. turi būti tarsi griežtas sustojimo ženklas, preliminarus terminas, kuriuo visi galėtų pasitikėti.“