Iš Sirijos pasitraukiantys JAV kariai persikels į Iraką

Iš Sirijos pasitraukiantys JAV kariai persikels į Iraką


Visi iš Šiaurės Sirijos pasitraukiantys JAV kariai, tikėtina, persikels į vakarinę Irako dalį, teigė JAV gynybos sekretorius Markas Esperas, informuoja BBC.


Pasak M. Espero, pagal dabartinius planus, apie 1 000 JAV kariškių bus perkelti į Vakarų Iraką, ir amerikiečių kariai toliau tęs operacijas prieš „Islamo valstybės“ (IS) grupuotę, kad užkirstų kelią jos atgimimui.


JAV gynybos sekretoriaus teigimu, JAV pajėgos „padės ginti Iraką“ ir sieks užkirsti kelią IS įsikurti čia.


„JAV pasitraukimas iš Šiaurės rytų Sirijos vyksta sparčiai...Dabartinis planas yra toks, kad tos pajėgos persikeltų į Vakarų Iraką“, – aiškino M. Esperas, bet įspėjo, kad planai gali keistis.


Tuo metu kurdų vadovaujamos pajėgos skelbė, kad išvedė visus savo kovotojus iš apsiausto Ras al-Aino miesto Sirijoje.


Šiaurės Sirijoje spalio 9 d. Turkijos pajėgos pradėjo puolimą prieš kurdų vadovaujamas pajėgas. Turkija seniai planavo įsiveržti į Siriją, bet sąlygas puolimui sudarė JAV prezidento Donaldo Trumpo pareiškimas, kad JAV netrukdys Turkijos puolimui ir iš Šiaurės Sirijos bus išvesti amerikiečių kariai. Kiek vėliau JAV įspėjo Turkiją dėl ekonominių sankcijų, jei ši per toli nužengs.


Turkija nori iš pasienio teritorijos išvyti kurdų kovotojus ir įkurti saugiąją zoną, kur galėtų grąžinti sirų pabėgėlius, kuriuos ji yra priėmusi.


Praėjusią savaitę Turkijos pareigūnai per derybas su JAV pareigūnais sutiko penkioms paroms sustabdyti savo puolimą Šiaurės rytų Sirijoje, kol tuo metu kurdų kovotojai pasitrauks iš tos teritorijos. Jei kurdų kovotojai pasitrauks, karinė operacija bus visiškai nutraukta. Priešingu atveju, antradienio vakarą Turkija atnaujins karinę operaciją Sirijoje.