V. Pranckietis apie „valstiečių“ reitingus: „Jaučiu skausmą ir nerimą“

V. Pranckietis apie „valstiečių“ reitingus: „Jaučiu skausmą ir nerimą“


„Jaučiu skausmą ir nerimą, žiūrint į krintančius „valstiečių“ reitingus“, - sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Buvęs „valstietis“ teigia, kad po pirmadienį portalo Delfi paskelbtų „Spinter tyrimų“ atliktų visuomenės apklausų rezultatų Ramūnas Karbauskis turi padaryti išvadas. V. Pranckietis siūlo visuomenėje negatyviai vertinamam R. Karbauskiui į rinkimus 2020 m. eiti ne partijos sąrašo priekyje, bet įsirašyti dvidešimt penktu.


„Aš jaučiu tą skausmą. Gal tai ir nevadintina skausmu, bet nerimą ir nemalonumą... kada yra taip nugyvenama partija dėl vienašališkų ambicijų. Linkėčiau, kad tos ambicijos... mano pasiūlymas galėtų būti Ramūnui Karbauskiui įsirašyti dvidešimt penktu. Tegu jį išreitinguoja į priekį, o Saulių Skvernelį pakviesti į priekį. Ir tikrai žmonės sureaguotų labai pozityviai į tokius veiksmus ir partija galėtų atsigauti“, – „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis.


Pasak Seimo vadovo, visuomenėje nepalankiai vertinamas R. Karbauskis tiesiog negali būti „valstiečių“ partijos sąrašo viršuje.


„Reikėtų linkėti, kad sąrašo priekyje būtų žmonės, kurie yra populiarūs, o ne vertinami negatyviai. Jeigu reitingai yra negatyvūs ir siekia 60 proc... Tai su tokiu reitingu stoti į priekį nebūtų labai pozityvu“, – pabrėžė V. Pranckietis.


„Po pirmadienį paskelbtų reitingų reikia galvoti apie tai, kaip su tuo tvarkytis ir kokiu būdu eiti į rinkimus“, – sakė V. Pranckietis, akcentuodamas, kad 2016 m. šios valdančiosios partijos sėkmės priežastis buvo sąrašą vedęs premjeras Saulius Skvernelis.

REKLAMA


„Saulius Skvernelis buvo aukso puodas šiam sąrašui“, – apibendrino politikas.


Kaip pirmadienį skelbė portalas Delfi, didžiausius populiarumo nuostolius pastarąjį mėnesį patyrė „valstiečiai“. Už šią partiją spalį balsuotų tik kiek daugiau nei 10 proc. respondentų. Lyginant su analogiška apklausa prieš mėnesį, „valdančiųjų“ populiarumas sumenko 4,4 proc.


Už šią partiją praėjusį mėnesį būtų balsavę 14,6 proc. rinkėjų, o spalį šis skaičius susitraukė iki 10,2 proc. „Valstiečius“ lenkia konservatoriai, už juos spalį būtų balsavę 18 proc. apklaustųjų.