Toks pats butas Vilniuje – 17,7 tūkst. eurų brangiau nei prieš dešimtmetį

Toks pats butas Vilniuje – 17,7 tūkst. eurų brangiau nei prieš dešimtmetį


Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnesių gegužę augo 5,1 proc. Toks pats metinis augimas buvo fiksuojamas ir balandį.


„Ober-Haus“ duomenimis, gegužę butų pardavimo kainos šalies sostinėje augo 0,5 proc. ir vidutinė kvadratinio metro kaina pasiekė 1542 eurus (+8 eurai/kv. m). Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje gegužės mėnesį atitinkamai užfiksuotas 0,6 proc., 0,4 proc., 0,7 proc. ir 1 proc. butų kainų augimas. Vidutinė kvadratinio metro kaina atitinkamai pakilo iki 1102 eurų (+7 eurai/kv. m), 1089 eurų (+4 eurai/kv. m), 693 eurų (+5 eurai/kv. m) ir 676 eurų (+7 eurai/kv. m).


Per metus (gegužę, palyginti su 2018 m. geguže) butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 4,5 proc., Kaune – 5,4 proc., Klaipėdoje – 3,3 proc., Šiauliuose – 10,1 proc. ir Panevėžyje – 13,5 proc.


„Bent jau šalies didmiesčiuose būsto rinkos aktyvumas ir toliau išlieka pastarojo dešimtmečio aukštumose. Oficialūs duomenys rodo, kad per šių metų pirmus penkis mėnesius, palyginti su tuo pačiu 2018 m. laikotarpiu, visuose šalies didmiesčiuose fiksuojamas augantis įsigytų butų kiekis. Klaipėdoje ir Panevėžyje šių metų penkių mėnesių rezultatas nusileido tik 2014 m. užfiksuotoms butų pardavimo apimtims, o Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose šių metų pradžios bendras rezultatas yra geriausias per pastarąjį dešimtmetį“, – pranešime cituojamas „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis.

REKLAMA


Anot jo, nors fiksuojami mėnesiniai kainų pokyčiai nėra itin dideli, tačiau ilgesniu laikotarpiu bendras nominalus butų kainų augimas yra akivaizdus ir labiau pastebimas.


„Ober-Haus“ duomenimis, šiemet pirkėjas už standartinį vidutinės klasės 50 kv. m butą Vilniuje turėtų vidutiniškai sumokėti apie 17,7 tūkst. eurų daugiau nei už lygiai tokį patį butą 2010 m. Tuo tarpu likusiuose šalies didmiesčiuose žemiausios pardavimo kainos buvo fiksuojamos 2013 m. Šiemet už tokį patį butą Kaune tektų mokėti apie 7,7 tūkst. eurų, Panevėžyje – 7,2 tūkst. eurų, Šiauliuose – 6,7 tūkst. eurų, o Klaipėdoje – apie 6,1 tūkst. eurų daugiau.