Prasidėjo pajamų deklaravimas, „Sodra“ ir VMI suvienijo jėgas

Prasidėjo pajamų deklaravimas, „Sodra“ ir VMI suvienijo jėgas


Prasidėjus gyventojų pajamų deklaravimui, „Sodra“ vienija jėgas su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI), kad gyventojai greičiau ir patogiau gautų aktualią informaciją ir konsultacijas. VMI specialistai gyventojams konsultacijas teiks ir „Sodros“ skyriuose, o „Sodros“ specialistai - VMI.


„Tokį bendradarbiavimą, skirtą mūsų klientams, pradėjome pernai. Jeigu žmogui reikia ir „Sodros“, ir VMI konsultacijos, jis jos gali sulaukti iš karto, mat abiejų institucijų specialistai dirba vienoje vietoje. Praėjusiais metais net 25 tūkst. gyventojų konsultavosi mokesčių klausimais atvykę į „Sodros“ skyrius, o „Sodros“ konsultantai sulaukė 17 tūkst. klientų VMI patalpose“, - pranešime spaudai cituojamas „Sodros“ Klientų aptarnavimo valdymo skyriaus vedėjas Evaldas Mikutis.


Komentuodama situaciją VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė sakė suprantanti gyventojų norą gauti visus atsakymus į klausimus vienoje vietoje, tad tokio pobūdžio mainai - organiškas sprendimas.


Su „Sodros“ specialistais gyventojai gali pasikonsultuoti VMI patalpose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.


Tuo metu išankstinės registracijos galimybė sudaryta „Sodros“ priimamuosiuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Jonavoje, Utenoje, Tauragėje, Plungėje, Mažeikiuose, o nuo balandžio 1-osios - ir Visagine.


Nuo trečiadienio gyventojai gali deklaruoti pajamas. Kaip anksčiau pranešė VMI, šiemet paruošta daugiau kaip 1,9 mln. preliminariųjų pajamų deklaracijų, 1,4 mln. gyventojų jas galės pateikti vos keliais mygtukų paspaudimais. Skelbiama, kad greičiausiai tai galima padaryti e. būdu - pasinaudojant e.VMI arba Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS).