Kiaušinių dažymas natūraliais produktais: arbata, prieskoniai, žolelės, uogos

Kiaušinių dažymas natūraliais produktais: arbata, prieskoniai, žolelės, uogos


Marginant kiaušinius ir norint išgauti sodrias, ryškias spalvas – nebūtina bėgti į parduotuvę ir pirkti sintetinių dažų. Išskirtinius margučius galite sukurti iš namų virtuvėje esančių produktų. Kaip dažyti kiaušinius naudojant arbatą, prieskonius, žoleles ir uogas – dalijasi prekės ženklo „7 Ievos namai“ įkūrėja Ieva Jonaitienė.


„Kiaušinių dažymas naudojant namuose ir gamtoje esančias priemones – tai, ką darė mūsų mamos, močiutės ir prosenelės. Pastaruoju metu tenka vis dažniau pastebėti, kad žmonės atsigręžia į senolių tradicijas ir patys naudojasi liaudies išmintimi, receptais, kai kuriuos dalykus adaptuodami XXI a.“, – teigia I. Jonaitienė.


Moters teigimu, seniau kiaušinių marginimas neapsistojo tik ties vištų kiaušiniais. Buvo naudojami ir žąsų, ančių, putpelių kiaušiniai. Tuo metu marginimui daugiausia naudojo daržovės, uogas, žievės, žoleles, lapus, pumpurus, lukštus, šaknis. Šiandien turime platesnį prieskonių, arbatų pasirinkimą, todėl galime išgauti kur kas daugiau skirtingų spalvų.


Kiaušinių paruošimas ir dažymas


„Pirmiausia pasirinkite įvairių lukšto atspalvių kiaušinius. Juos nuplaukite ir palikite porai valandų kambario temperatūroje, – sako I. Jonaitienė. – Į drungną vandenį įdėkite kiaušinius. Vandens turi būti tiek, kad kiaušiniai būtų apsemti 2-3 cm virš jų. Užkaiskite ant silpnos kaitros ir įdėkite tris valgomus šaukštus (šešiems kiaušiniams) to produkto, kuriuo norėsime dažyti kiaušinius. Virkite 15-20 min. Svarbu prižiūrėti kaitrą, kad vanduo nepradėtų stipriai kunkuliuoti.“

REKLAMA


„Po 15-20 min. nuimkite puodą nuo kaitros ir palikite kiaušinius puode su viralu 10-12 val., kad atvėstų. Kuo ilgiau laikysite – tuo ryškesnius, intensyvesnės spalvos margučius turėsite. Laikant trumpiau – spalvos bus švelnesnės. Galite iš to pačio puodo kiaušinius išimti skirtingu metu, taip paruošite vienos spalvos, tačiau skirtingų tonų, atspalvių kiaušinius“, – patarimais dalijasi „7 Ievos namų“ įkūrėja.


I. Jonaitienė kiaušinius iš atvėsusio viralo rekomenduoja atsargiai išimti pirštais, kadangi drėgni margučiai būna labai jautrus įbrėžimams. „Jokiu būdu jų neplaukite, nebandykite nuvalyti prilipusių žolelių. Padėkite ant sausos medinės lenteles arba popierinio rankšluosčio. Po keliolikos minučių apverskite, kad iš visų pusių gerai išdžiūtų, – sako I. Jonaitienė. – Nudžiūvę kiaušiniai įgaus matinę spalvą. Tuomet juos galite skutinėti, kitaip puošti. Jeigu norite, kad margučiai blizgėtų – delnais švelniai įtrinkite sviestu arba lašeliu aliejaus.“

REKLAMA


Jeigu dekoruosite kiaušinius vašku– jokiu būdu nedėkite jų į karštą žolelių viralą. Arbatžolių, prieskonių, žolių, lapų, žievių nuovirą atvėsinkite, įpilkite 2-3 šaukštus obuolių acto, įdėkite kiaušinius ir palikite per naktį.


Spalvų įvairovė


Kokias spalvas galite išgauti natūraliais produktais:


- Ciberžolė – ryškiai geltona.


- Žalioji Sencha arbata – gelsvai žalsva.


- Macha arbata – salotinė geltona, ilgiau laikant – elektrinė salotinė.


- Raudonoji rooibos (siauralapio raibsteglio) arbata – gelsvai oranžinė.


- Medaus krūmo arbata – kaštoninė ruda.


- Kinrožės žiedai – pilkai, mėlynai juoda.


- Graikinio riešuto kevalas – ruda, juodai ruda.


- Juodųjų serbentų uogos (džiovintos, maltos) – mėlynai violetinė.


- Raudonų rožių pumpurai – marmurinė rausva, pilkšvai rausva.


- Juodoji Ceilono arbata – marmurinė ruda.


- Šafranas – skaisčiai gelsvai oranžinė.


- Macha ir kinrožės žiedai – žalsvai mėlyna.


- Ciberžolė ir juodųjų serbentų – mėlyna.


- Ciberžolė ir graikinio riešuto kevalas – samanų žalia.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)Daugiau >>