SAM viceministrė: masinės vakcinacijos pirmąjį metų ketvirtį tikėtis nereikėtų

SAM viceministrė: masinės vakcinacijos pirmąjį metų ketvirtį tikėtis nereikėtų


Sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė teigia, kad, atsižvelgiant į „Pfizer“ vakcinos atvykimo grafikus, visuomenės masinės vakcinacijos pirmąjį metų ketvirtį Lietuvoje nereikėtų tikėtis.


„Pfizer“ vakcinos atvykimo grafikai tikrai kinta. Ir kokius atvykimo grafikus į Lietuvą matome, tai masinės vakcinacijos pirmą ketvirtį tikrai tikėtis negalime. Per sausio mėnesį galėtume tikėtis vakcinuoti visus medikus, kurie yra vadinamojoje „front line“ ir kurie tiesiogiai dirba su koronaviruso pacientais ir yra greta jų. Kalba ne tik apie gydytojus, bet ir slaugytojai ir jų padėjėjai ir visi kiti savanoriai, kurie padeda ligoninėms“, – apie kitus vakcinacijos etapus Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete teigė Ž. Simonaitytė.


Pasak jos, kuomet bus paskiepyti visi medicinos darbuotojai, kurie dirba su koronaviruso pacientais, tuomet bus skiepijami slaugos ir globos namų darbuotojai ir gyventojai.


„Kita grupė, kurios vakcinacija prasidės, tai bus slaugos ir globos namų darbuotojai ir gyventojai. Čia mes turime vieną didžiausių rizikos grupių ir susirgimų joje turime labai daug. Čia turime ir baisų statistinį rodiklį, kad net 50 proc. šios grupės žmonių, susirgę koronavirusu, miršta. Tai tikrai rizikos grupė, kuri ne tik paveiki užsikrėtimams, bet ir pačios ligos formos yra labai sudėtingos. Kita grupė, prie kurios keliausim, tai vyresni žmonės su lėtinėmis ligomis“, – teigė Ž. Simonaitytė.

REKLAMA


Šeštadienį į Lietuvą pristatyta dviejų farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurtos vakcinos pirmoji siunta. Iš viso iš šio gamintojo Lietuva įsigis daugiau nei 1,8 mln. vakcinos dozių.


Sekmadienį prasidėjo medicinos įstaigų darbuotojų skiepijimas nuo koronaviruso (COVID-19). Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ligoninės sutartinai vakcinacijos procesą pradėjo vienu metu – 8 valandą ryto. Planuojama, kad visi šalies medikai bus paskiepyti per pirmąjį kitų metų ketvirtį.


Lietuva yra sudariusi sutartis su šešiais vakcinų gamintojais ir iš jų ketina įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių. Jų turėtų užtekti paskiepyti bent 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskiepytų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.


Į Lietuvą atkeliavo ir antroji vakcinų siunta


Pirmadienio rytą, 7 val. 10 min., į Tarptautinį Vilniaus oro uostą buvo pristatyta antroji farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurtos vakcinos siunta. Lietuvą pasiekė 10 725 vakcinos dozės, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija.

REKLAMA


Siunta 9.14 val. ryto buvo pristatyta į Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlius ir patalpinta į ultražemos temperatūros šaldiklius, nupirktus specialiai šioms vakcinoms, kurios turi būti laikomos -75 laipsnių temperatūroje.


Planuojama, kad šios siuntos skiepai bus panaudoti antrajam medicinos darbuotojų, kurie jau buvo paskiepyti, vakcinavimui, kai praeis antrajam skiepui reikalingas trijų savaičių terminas. Šis sprendimas gali būti peržiūrėtas gavus tikslią informaciją apie trečiosios siuntos pristatymo laiką ir dydį, pažymi SAM.


Sekmadienį penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose prasidėjo medicinos darbuotojų skiepijimas. Pirmieji skiepijami COVID-19 pacientų gydymą organizuojančių ligoninių labai didelės rizikos pagal tikimybę užsikrėsti COVID-19 liga darbuotojai, kuriems kasdien tenka akis į akį susidurti su klastingu virusu. Kad susiformuotų imunitetas koronavirusui, po 21 dienos nuo pirmo skiepo procedūrą reikia pakartoti.


Per pirmąjį kitų metų ketvirtį ketinama paskiepyti visus šalies medicinos darbuotojus. Vėliau atvykstant naujoms vakcinų siuntoms, bus pradėti skiepyti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai ir pacientai bei socialinių įstaigų darbuotojai ir gyventojai, vaistinių darbuotojai, vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys, gretutinėmis ligomis sergantys asmenys, artimo ar ilgalaikio socialinio kontakto negalintys išvengti ar visuomenei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai (viešąją tvarką palaikantys darbuotojai, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, muitinės, sienos apsaugos sistemoje dirbantys asmenys, kariškiai, švietimo įstaigų, energetikos, maisto pramonės darbuotojai ir pan.). Vakcinai pasiekus visas prioritetines grupes – skiepytis kviesime visus norinčiuosius, sako ministerija.


Pasak specialistų, 70 proc. paskiepytų šalies gyventojų užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso. Sudarytos sutartys su šešiais vakcinų gamintojais, iš jų numatyta įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių.








  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 16 (2024)

    Savaitė - Nr.: 16 (2024)