Tirpsta G. Palucko palaikymas partijoje: dalis LSDP skyrių mano, kad jis turėtų trauktis

ELTA / Josvydas Elinskas


Dalis Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyrių viešai įvardija, kad nėra patenkinti situacija dėl premjero Gintauto Palucko skandalo ir teigia, kad Vyriausybės vadovas turėtų reaguoti į jam nepalankiai susiklosčiusią situaciją bei atsistatydinti, rašo portalas „Delfi“.


Visagino skyriaus pirmininkas Virginijus Bukauskas portalui teigė, kad G. Paluckas turėtų nelaukti teisėsaugos išvadų ir atsistatydinti jau dabar.


„Aš manau, kad artimiausiu metu, jeigu situacija nesikeis, kažkokie sprendimai turės būti priimti partijos taryboje ir partijos prezidiume dėl šitos situacijos. Kadangi kuo toliau, tuo labiau pati partija grimzta gilyn ir suprantame, kad jeigu po tokių skandalų žmogus nepaneigia, kad tai yra melas, turėtų nelaukiant teisinių išvadų atsistatydinti“, – sakė V.Bukauskas. 


Pakeisti G. Palucką, jo teigimu, galėtų socialdemokratas Juozas Olekas.


„Manau, kad būtų vienas iš tinkamiausių kandidatų solidžiai perimti su minimaliu Vyriausybės sudėties pakeitimu“, – sakė jis. 

REKLAMA


Apie tai, kad ne visi partiečiai patenkinti, portalui nurodė ir socialdemokratų Vilniaus miesto skyriaus pirmininkas Povilas Pinelis.


„Sukilimas nevyksta, bet tarp narių vyksta pokalbiai ir diskusijos, kada šita situacija išsispręs, nes tiek mano, tiek bičiulių nuomone, esame šiek tiek keistoje situacijoje“, – portalui sakė jis.


P. Pinelis akcentavo, kad šioje istorijoje, kurioje bene kasdien pateikiami nauji faktai, daugiausia susierzinimo kelia tai, kad su paprastais bendrapartiečiais nekomunikuojama.


Savo ruožtu LSDP Zarasų skyriaus pirmininkas Nikolajus Gusevas sako, kad dėl pasitraukimo turi apsispręsti pats G. Paluckas.


Visgi jis neatmetė, kad ministro pirmininko įpėdiniu galėtų tapti. J. Olekas.


Žurnalistiniai tyrimai atskleidė abejotinus G. Palucko verslo sandorius


Kaip skelbta, per pastaruosius porą mėnesių viešojoje erdvėje pasirodo vis nauji žurnalistiniai tyrimai apie G. Palucką bei jo praeitį, verslo ryšius bei įtartinus sandorius.

REKLAMA


Dar gegužės pabaigoje tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ bei „Laisvės TV“ pranešė, kad iš dalies premjerui priklausanti įmonė „Garnis“ G. Paluckui jau einant ministro pirmininko pareigas gavo lengvatinę 200 tūkst. eurų paskolą iš nacionalinio plėtros banko ILTE.


Antroji „Sienos“ ir „Laisvės TV“ tyrimo dalis kėlė klausimus dėl iki 2018 m. Vyriausybės vadovo valdytos ežerų dugnų topografijos aplikaciją vysčiusios įmonės „Sagerta“ gautų ir negrąžintų šimtatūkstantinių paskolų iš bendrovės „Uni Trading“, siejamos su verslininku Darijumi Vilčinsku. Be to, skelbta, kad 2012 m. būsimasis premjeras iš verslininko vadovaujamos įmonės įsigijo 223 tūkst. eurų vertės būstą sostinės Verkių regioninio parko teritorijoje. Nors G. Paluckas neigė turėjęs verslo santykių su D. Vilčinsku, pastarasis vėliau „Verslo žinioms“ pripažino investavęs į socialdemokrato bendrovę.


Netrukus pasirodė ir trečiasis tyrimas – „Siena“ ir „Laisvės TV“ išsiaiškino, kad 2012 m. Kipro įmonė G. Paluckui sostinės centre pigiai pardavė butą sklype, kurį suformavo pats politikas, eidamas Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.


Galiausiai, sekmadienį paaiškėjo, kad G. Paluckas vos prieš keletą savaičių atlygino dar 2012 m. vadinamoje „žiurkių byloje“ priteistą žalą Vilniaus miesto savivaldybei – paskutinius 4,9 tūkst. eurų iš 16,5 tūkst. priteistos sumos politikas sumokėjo šių metų liepos 8 d. 



Apie G. Palucko praeitį skelbė ir kanalo „Redakcija“ žurnalistai. Tyrime pažymėta, kad socialdemokratų lyderis 2009 m. įsigijo žemės sklypą Vilniaus Laurų gatvėje, kuriame, kaip vėliau nutarė teismas, buvo neteisėtai privatizuotas valstybei priklausantis miškas. Be to, sklypas buvo suformuotas žemes sovietmečiu praradusių žmonių nuosavybės atkūrimui, tačiau netrukus pateko į premjero ir Genovaitės Arlauskienės rankas.


Galiausiai, visuomenininkas Andrius Tapinas pranešė, kad vos pernai įkurta premjero G. Palucko brolienės Virginijos Paluckienės bendrovė „Dankora“ gavo europinę paramą, kurios didžiąją dalį išleido perkant iš ministrui pirmininkui dalinai priklausančios įmonės „Garnis“.


Dėl „Garnio“ gautos ILTE paskolos panaudojimo aplinkybių ikiteisminį tyrimą atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), situaciją vertina ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Dėl antrojo tyrimo aplinkybių aiškinasi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).


Tuo metu Seimo opozicija jau renka parašus šaukti neeilinę sesiją, kurios metu, neatmetama, gali būti inicijuojama ir apkalta G. Paluckui.


ELTA inf.








  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 30 (2025)

    Savaitė - Nr.: 30 (2025)