Svarstomas kaukių privalomumo klausimas

Svarstomas kaukių privalomumo klausimas


Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Loreta Ašoklienė teigia, kad, COVID-19 pandemijai pamažu traukiantis, diskutuojama, ar nereikėtų keisti šiuo metu galiojančios kaukių nešiojimo tvarkos.


„Šiuo metu diskutuojame apie tai, kad Lietuvoje galbūt galima svarstyti kaukių privalomumo klausimą: perkelti į rekomendaciją, paliekant privalomą kaukių dėvėjimą tik tam tikrose vietose. Būtent sveikatos sektoriuje, slaugos ir globos įstaigose ir viešajame transporte“, – trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje sakė L. Ašoklienė.


Nors pastaruoju metu suvaržymų dėl pandemijos Lietuvoje lieka vis mažiau, kaukių nešiojimas uždarose patalpose vis dar privalomas. Nuo kovo 8 d. renginių uždarose erdvėse žiūrovai, dalyviai ir aptarnaujantis personalas viso renginio metu gali dėvėti ne tik respiratorius, bet vėl galima dėvėti ir medicinines kaukes.


A. Dulkys: COVID-19 pandemijos pagreitis lėtai, bet mažėja


Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad COVID-19 pandemijos pagreitis nors lėtai, tačiau palaipsniui mažėja. Pasak ministro, reikia siekti, kad ir ateityje karantino, veiklų uždarymo ar nuotolinio mokymo būtų išvengta.

REKLAMA


„Turime visi kartu siekti, kad Lietuvos žmonės jau ateityje tų karantinų, uždarymų nebepatirtų, kad užmirštume tokius dalykus kaip mokyklų uždarymas“, – trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje teigė A. Dulkys.


„Tai reiškia, kad norisi taip planuotis veiklas, išnaudoti tą jau sukurtą infrastruktūrą, išnaudoti mūsų sveikatos apsaugos sistemos žmonių pasiektą patirtį, praktiką, kad tos priemonės, kurios buvo judėjimo suvaržymų, mokyklų, švietimo uždarymo, kad jos jau tiesiog liktų praeityje“, – taip pat pažymėjo jis.


Ministras džiaugėsi, kad ypač užkrečiamą omikron atmainą pavyko atremti vakcinacijos siena. A. Dulkio teigimu, šiuo metu imunitetą oficialiai turi apie 90 proc. suaugusių šalies gyventojų, bet realiai, pasak jo, šis skaičius turėtų būti dar didesnis.


A. Dulkys akcentavo, kad teigiamos tendencijos pastebimos ir vertinant hospitalizacijos lygį, reanimacijos lovų užimtumą, mirtis nuo COVID-19.

REKLAMA


„Taigi pandemijos pagreitis lėtai, bet mažėja, mirčių yra, bet skaičiai stabilizuojasi ir juda taip pat mažėjimo link. Bendros stabilizacijos Lietuvoje požymiai jau visur yra jaučiami, svarbiausiai, kad vakcinos padeda kovoti prieš sunkių formų ligas, mirtis“, – atkreipė dėmesį A. Dulkys.


„Bet, aišku, reikia pripažinti, kiek čia truks vakcinų apsauga prieš omikron dar šiandien mes nežinome, gyvenimas parodys. Plius kovą, gegužę reikia suprasti, kad esame dar ir sezoniškumo etape“, – pridūrė jis.


Ministras taip pat atkreipė dėmesį, kad kol kas ligoninėse vis dar dominuoja nevakcinuoti COVID-19 liga susirgę pacientai, tarp COVID-19 ligos aukų trys ketvirtadaliai nepasiskiepijusių.


Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Loreta Ašoklienė teigė, kad šiuo metu ligoninėse hospitalizuota per 1300 COVID-19 užsikrėtusių asmenų.


„Reanimacijose šiuo metu turime per 60 užimtų lovų dėl COVID pacientų. Ir šis rodiklis palaipsniui mažėja ir sunkių atvejų, kai reikalingas gydymas reanimacijos skyriuose, yra nedaug“, – sakė L. Ašoklienė.


Jos teigimu šiandien hospitalizuojami atvejai sudaro nedidelę dalį – siekia iki 3 proc.


„Tuo tarpu ankstesnių bangų metu mes turėjome iki 10 proc. hospitalizuojamų asmenų“, – teigė ji.







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 16 (2024)

    Savaitė - Nr.: 16 (2024)