Nesimetriški lūpų kampučiai: veido joga padės juos suvienodinti be plastinės chirurgijos

Nesimetriški lūpų kampučiai: veido joga padės juos suvienodinti be plastinės chirurgijos


Pastebėjus gilėjančias raukšleles ar ryškėjančius veido asimetriškumus turbūt pirmiausiai susimąstoma apie apsilankymą pas plastikos chirurgą. Tačiau veido jogos pamokas vedanti Simona Mikalauskaitė tikina, kartais sumažinti raukšles arba netgi suvienodinti nesimetriškus lūpų kampučius gali padėti paprasčiausi veido raumenų tempimai bei savimasažas.


Veido joga – tai ne raumenų mankšta, o jų atpalaidavimas


Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad norint suteikti veidui gyvumo, jo raumenis reikia treniruoti, veido jogos meistrė Simona Mikalauskaitė teigia, kad iš tikrųjų kartais pakanka atlikti tempimo ir savimasažo pratimus.


„Nuo streso įsitempę veido raumenys ar netgi išryškėjusios raukšlelės – tai požymiai, kuriuos gali paprastai palengvinti veido jogos praktikavimas. Tarkime, pasižiūrėjus į veidrodį, matote, kad vienas jūsų lūpų kamputis yra aukščiau už kitą. Gali pasirodyti, kad siekiant simetriškumo jums reikia treniruoti veido raumenis, tačiau čia geriausiai gali padėti tempimo pratimai ir savimasažas, kuris atpalaiduoja veido mimiką ir nervinę sistemą“, – sako S. Mikalauskaitė.

REKLAMA


Veido jogos meistrė pasakoja, kad savimasažo metu aktyvuojama elastino ir kolageno gamyba, suintensyvinamas deguonies ir maistinių medžiagų atitekėjimas į odą, veido raumenis. Taip atliekami pratimai suminkština veido raumenis, atpalaiduodami netgi gilesnes, pavyzdžiui, pykčio raukšles.


Atpalaiduoja ne tik veido raumenis, bet ir mintis


Žodis „joga“ šiame kontekste vartojamas ne veltui. Veido jogos meistrės teigimu, atliekami pratimai padeda atpalaiduoti mintis, pagerina nuotaiką ir bendrą savijautą.


„Veido jogą dažniausiai atliekame prieš veidrodį, o užsiėmimo metu atliekami pratimai yra pozityvūs. Žiūrėdami į save lūpų kampučius keliame aukštyn tarsi šypsotumėmės arba, pavyzdžiui, siunčiame oro bučinius. Kaip mėgstu sakyti, viską darome viršun – į laimingą, atsipalaidavusį veidą. O tai tuo pačiu teigiamai veikia ir mūsų nervinę sistemą“, – pasakoja S. Mikalauskaitė.


Veido jogos meistrė priduria, kad nuotaiką turėtų pakelti ir akivaizdžiai matomi veido pokyčiai po užsiėmimo. Pirmieji momentiniai rezultatai matosi iškart, o jeigu norisi ilgalaikių pokyčių – jogos pratimus rekomenduojama daryti 3-4 kartus per savaitę.