Omikron bangos piko tikisi iki vasario pradžios: naujų COVID-19 atvejų gali padaugėti iki 9 tūkst. per parą

Omikron bangos piko tikisi iki vasario pradžios: naujų COVID-19 atvejų gali padaugėti iki 9 tūkst. per parą


Antradienį Prezidentūroje posėdžiavusios Sveikatos ekspertų tarybos nariai įvertino COVID-19 atmainos omikron įtaką Lietuvos epidemiologinei situacijai. Ekspertų teigimu, Lietuva omikron bangos piko metu gali tikėtis 5–9 tūkst. COVID-19 atvejų per parą.


Vis tik, jų vertinimu, vertinant šalių, kuriose šios bangos pikas jau yra pasiektas, duomenis, galima tikėtis, kad į ligonines pakliūtų tik nedidelė dalis omikron atmaina užsikrėtusių gyventojų.


„Pagrindinis susitikimo ir pasitarimo klausimas yra omikron atmaina, jos dinamika ir įtaka Lietuvos epidemiologinei situacijai. Ekspertai pateikė, remdamiesi užsienio šalių analize bei moksliniais tyrimais, savo įžvalgas dėl omikron bangos Lietuvoje, ko galime tikėtis artimiausiu metu“, – Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje teigė prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė.


Jos teigimu, ekspertai pateikė ir savo rekomendacijas dėl sveikatos apsaugos sistemos gyvybingumo užtikrinimo, testavimo sistemos tobulinimo, galimybių paso ir kitų ribojimų.


„Ekspertai mano, kad šiandien strateginis tikslas yra ne ribojimai, o būtent sąmoningas vakcinavimas ir geras visos sistemos pasirengimas“, – patikino I. Segalovičienė.

REKLAMA


Galime tikėtis nuo 5 iki 9 tūkst. COVID-19 atvejų per parą


Savo ruožtu Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Juozas Augutis atkreipė dėmesį, kad Europoje omikron atmaina sklinda iš Pietų. Pasak jo, Lietuva omikron bangos piko metu taip pat gali tikėtis gerokai didesnių COVID-19 atvejų skaičių per parą.


„Naujų atvejų skaičiai per parą, kuriuos mes įpratę matyti kaip rodiklį, yra tikrai labai aukšti, nepalyginami nei su alfa, nei su delta atmainomis. (...) Skaičiai, perskaičiavus į Lietuvos mastelį, būtų nuo 5 iki 9 tūkst.“, – teigė J. Augutis.


Profesorius atkreipia dėmesį, kad omikron banga dar nėra pasiekusi savo piko ir daugumoje Pietų šalių, todėl, pasak jo, naujų atvejų prognozės Lietuvai gali ir didėti. Vis tik, anot jo, džiugina, pasak jo, kad prognozuojamas ligonių skaičius ligoninėse užsikrėtusių omikron atmaina yra gan optimistiškas.


„Džiuginančio šioje statistikoje yra tai, kad perskaičiavus į Lietuvos mastą hospitalizacijų skaičius yra daug optimistiškesnis. Ir tie skaičiai svyruoja apie kelis šimtus, iki tūkstančio, vidutiniškai 600 hospitalizuotų žmonių, taigi į ligonines pakliūtų tik nedidelė dalis žmonių“, – sakė J. Augutis.

REKLAMA


„Ir kas labiausiai džiugina, kad mirčių skaičius yra nedidelis. Bet neapsigaukime su tais skaičiais, dauguma tų šalių turi ženkliai geresnes situacijas su vakcinacija, ypač vyresniojo amžiaus grupėse, kur mirtingumas vis tiek išlieka pats didžiausias“, – taip pat pažymėjo jis.


J. Augutis taip pat akcentuoja, kad omikron atmainos sukelta naujoji banga turi bruožą greitai pasiekti savo piką. Anot jo, šios bangos piko galima tikėtis sausio pabaigoje–vasario pradžioje.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)