E. Macronas atskleidė, kada Prancūzija ruošiasi pradėti skiepijimą nuo koronaviruso

E. Macronas atskleidė, kada Prancūzija ruošiasi pradėti skiepijimą nuo koronaviruso


Prancūzija vakcinavimą visoje šalyje tikisi pradėti kitų metų balandį–birželį, antradienį pranešė šalies prezidentas Emmanuelis Macronas.


2021 m. pradžioje bus skiepijami labiausiai pažeidžiami žmonės ir tie, kurie turi daugiausiai galimybių užsikrėsti. Vėliau bus vakcinuojama likusioji gyventojų dalis, per spaudos konferenciją Paryžiuje sakė prezidentas.


Premjeras Jeanas Castexas taip pat pabrėžė, jog pirmenybė bus teikiama senelių namuose gyvenantiems žmonėms ir kai kuriems šių įstaigų darbuotojams.


Vilčių, kad vakcina bus paruošta naudojimui dar iki šių metų galo, padaugėjo, kai JAV farmacijos įmonė „Moderna“ pirmadienį paskelbė teikianti paraišką skubiam vakcinos patvirtinimui Europoje ir JAV gauti.


Paraišką dėl vakcinos patvirtinimo pateikė ir „Pfizer“ kartu su „BioNTech“. Abiejų vakcinų veiksmingumas, kaip teigiama, atitinka maždaug 95 proc.


Prancūzija žada paskelbti „atgrasymo“ priemones, kad per Kalėdas gyventojai nevyktų slidinėti

REKLAMA


Prancūzija paskelbs tam tikras priemones, kad paragintų gyventojus Kalėdų laikotarpiu nevažiuoti slidinėti į užsienį, tokiu būdu siekiama suvaldyti koronaviruso plitimą, antradienį paskelbė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.


„Taip, skelbsime apribojimus ir atgrasymo priemones“, – po Paryžiuje įvykusio susitikimo su Belgijos premjeru Alexander'iu de Croo sakė E. Macronas. Jis teigė, kad priemones reikia suderinti per kelias ateinančias dienas.


E. Macronas taip pat paragino Europą laikytis bendro požiūrio dėl slidinėjimo kurortų veiklos šventiniu laikotarpiu.


Šalys, kurioms priklauso įvairūs Alpių kurortai, susiginčijo, ar dėl COVID-19 keliamų grėsmių kurortus reikėtų visiškai uždaryti.


Vokietija ir Italija ragina slidinėjimo sezoną atnaujinti tik po Naujųjų metų, Austrija ir Šveicarija apskritai prieštarauja bet kokiam slidinėjimo kurortų veiklos stabdymui.


Prancūzijos premjeras Jeanas Castexas praėjusią savaitę teigė, kad šalies slidinėjimo kurortai ir toliau turėtų būti uždaryti.