J. Bidenas: parama JAV ekonomikai „jau pakeliui“

J. Bidenas: parama JAV ekonomikai „jau pakeliui“


Išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pristatė savo ekonomikos reikalų komandą ir pažadėjo skubiai įgyvendinti paramos planą šlubuojančiai JAV ekonomikai, kurios būklę į iždo sekretorės pareigas nominuota Janet Yellen pavadino „Amerikos tragedija“.


Nepaisant vakcinų pažangos suteikiamo optimizmo, ekonomistai perspėja, jog žmonės gali būti paskiepyti nepakankamai greitai, kad būtų sustabdyta tolesnė žala ekonomikai.


„Žinau, kad laikai dabar sunkūs, tačiau noriu, kad žinotumėte – pagalba jau pakeliui“, – renginyje, skirtame pristatyti „patikrintą ir patyrusią“ komandą, kuriai vadovaus J. Yellen, sakė J. Bidenas.


Jis paragino Kongresą skubiai priimti „tvirtą“ naują paramos paketą.


„Turime veikti dabar, turime dirbti kartu“, – ragino J. Bidenas, žadėdamas „pastatyti naują Amerikos ekonomiką, kuri veiktų visiems amerikiečiams“.


J. Bidenas tikino, kad jo komanda jau rengia naują planą, kuris galės būti pradėtas įgyvendinti „nuo pirmosios dienos“ po inauguracijos. Šiuo planu siekiama atgaivinti ekonomiką ir sukurti daugiau nei 18 mln. darbo vietų, investuojant į infrastruktūrą, žaliąją energetiką ir gamybą.

REKLAMA


JAV pandemijos pradžioje darbo neteko daugiau nei 20 mln. žmonių, iki šiol tik pusė jų grįžo į darbą.


J. Bideno štabas apribojo maksimalų leidžiamą aukų jo inauguracijai dydį


Išrinktojo JAV prezidento demokrato Joe Bideno štabas apribojo maksimalią leidžiamą aukų jo inauguracijai sumą ir uždraudė lobistams bei gavybos šakų atstovams pervesti lėšas šiam renginiui. Tai antradienį pranešė naujienų agentūra „The Associated Press“, remdamasi šaltiniu jo štabe.


Pagal nustatytas taisykles, privatūs asmenys galės paaukoti komitetui, kuris pirmadienį pradėjo ruoštis J. Bideno inauguracijai, sumą, neviršijančią 500 tūkst. dolerių. Bet politiko štabas nepriims aukų iš lobistų, taip pat kompanijų ir privačių asmenų, kurie gauna pajamų pirmiausia iš iškastinių žaliavų, taip pat ir naftos, dujų ir anglių gavybos.


AP duomenimis, dabartinio JAV prezidento Donaldo Trumpo inauguracijai 2017 metais jo štabas surinko rekordinę tuo metu 107 mln. dolerių sumą. Tada respublikono inauguracijai daugiausia paaukojo korporacijos „Las Vegas Sands“, valdančios viešbučių ir lošimo namų tinklą, vadovas, multimilijardierius Sheldonas Adelsonas, kuris pervedė į politiko štabo sąskaitą 5 mln. dolerių. Iš kompanijų didžiausią sumą – per 2 mln. dolerių – D. Trumpo inauguracijai skyrė telekomunikacijų milžinė AT&T.

REKLAMA


Lapkričio 3 d. įvyko JAV prezidento rinkimai. J. Bidenas užsitikrino daugiau kaip 270 rinkikų balsų, reikalingų pergalei. Tačiau antros kadencijos siekiantis respublikonas D. Trumpas atkakliai tvirtina apie plataus masto sukčiavimą rinkimuose ir atsisako pripažinti savo pralaimėjimą. Tiesa, jis vis dėlto sutiko pradėti valdžios perdavimo procedūrą.


Naujojo JAV prezidento inauguracija įvyks 2021 metų sausio 20 d.


JAV generalinis prokuroras: nėra įrodymų, kad prezidento rinkimų rezultatą lėmė sukčiavimas


JAV generalinis prokuroras Billas Barras atmetė respublikonų teiginius, esą per prezidento rinkimus buvo reikšmingai sukčiaujama, taip padidindamas spaudimą Donaldui Trumpui pripažinti akivaizdžią Joe Bideno pergalę.


„Iki šiol nepamatėme sukčiavimo tokiu mastu, kuris galėtų paveikti rinkimų baigtį“, – interviu „Associated Press“ sakė B. Barras.


B. Barro komentarai patvirtina Krašto saugumo departamento, JAV žvalgybininkų ir nepriklausomų rinkimų stebėtojų išvadas, kad, vyriausybės pareigūnų žodžiais, šie rinkimai buvo „saugiausi Amerikos istorijoje“.


Antradienį tviteryje D. Trumpas pabrėžė neva liudytojų parodymus Mičigane, kur jau patvirtinta J. Bideno pergalė, ir dar vieną respublikonų organizuotą renginį Virdžinijoje.


„Žmonės ateina duoti parodymų kaip niekad anksčiau. Didelis vilkikas, vežantis šimtus tūkstančių suklastotų (netikrų) rinkimų biuletenių į balsavimo centrą? Siaubinga – apsaugokime Ameriką“, – rašė jis.


Nors D. Trumpo advokatai yra pateikę keliasdešimt ieškinių, beveik visi jie buvo atmesti teismų kaip neturintys jokios pagrindo.