J. Bideno žinutė pasaulio lyderiams: „Amerika sugrįžo“

J. Bideno žinutė pasaulio lyderiams: „Amerika sugrįžo“


JAV sąjungininkių lyderiai antradienį telefonu kalbėjosi su naujuoju šalies prezidentu Joe Bidenu ir pažadėjo bendradarbiauti.


Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel pasveikino J. Bideną, laimėjusį prieš Donaldą Trumpą prieš savaitę vykusiuose prezidento rinkimuose.


„Patikinau juos, kad Amerika sugrįžo. Vėl sugrįšime į žaidimą. Tai jau nebus vien Amerika“, – J. Bidenas sakė žurnalistams Delavere.


Pereinamojo laikotarpio komanda teigė, kad J. Bidenas planuoja bendradarbiauti su Europos šalimis kovoje su COVID-19 protrūkiu bei klimato kaita – tai sritys, kuriose D. Trumpo požiūris smarkiai skyrėsi nuo JAV sąjungininkių požiūrio.


Remiantis pranešimu, išrinktasis prezidentas pagyrė A. Merkel vadovavimą ir paragino „atgaivinti transatlantinius santykius, taip pat ir pasitelkiant NATO bei ES“.

REKLAMA


B. Johnsonas, kuris neblogai sutarė su D. Trumpu, su J. Bidenu kalbėjo 20 min. ir vėliau tviterio paskyroje paskelbė besitikįs bendradarbiauti klimato kaitos srityje, kartu „skatinti demokratiją ir atsigauti po pandemijos“.


J. Bideną pasveikino ir Didžiojo septyneto lyderiai, ir tokie artimiausi D. Trumpo sąjungininkai kaip Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu bei Saudo Arabijos princas Mohammedas bin Salmanas.


J. Bidenas D. Trumpo atsisakymą pripažinti pralaimėjimą pavadino gėda


Išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad dabartinio prezidento Donaldo Trumpo atsisakymas pripažinti pralaimėjimą JAV prezidento rinkimuose yra „gėda“, kuri atsispindės vertinant D. Trumpo kadenciją ateityje.


„Tiesiog manau, kad tai gėda, tiesa sakant“, – paklaustas, ką mano apie D. Trumpo atsisakymą pripažinti pralaimėjimą lapkričio 3 d. rinkimuose, teigė J. Bidenas.

REKLAMA


„Kaip man tai pasakyti taktiškai... Manau, kad tai nepadės prezidento palikimui“, ~ sakė jis.


Paklaustas, ką pasakytų D. Trumpui, jei galėtų, J. Bidenas atsakė: „Pone prezidente, laukiu pokalbio su jumis.“


Vis dėlto, demokratų prezidentas-elektas neigė gandus, kad D. Trumpo atsisakymas padėti pereinamuoju laikotarpiu paveiks naujosios JAV vyriausybės darbą.


„Tai, kad jie nenori pripažinti mūsų pergalės šiuo metu nedaro didelės įtakos mūsų planams“, – teigė J. Bidenas.


„Manau, kad galų gale, viskas išsispręs sausio 20 d., o laikotarpiu iki tada, tikiuosi ir turiu viltį, kad Amerikos žmonės žino ir supranta, kad yra pereinamasis laikotarpis“, – kalbėjo jis.


Apklausa: beveik 80 proc. amerikiečių mano, kad prezidento rinkimus laimėjo J. Bidenas


Dauguma amerikiečių mano, kad pergalę JAV prezidento rinkimuose iškovojo demokratas Joe Bidenas. Tai rodo antradienį paskelbti sociologinio tyrimo, kurį atliko tarnyba „Ipsos“ ir naujienų agentūra „Reuters“, rezultatai.


Apklausos duomenimis, 79 proc. tyrimo dalyvių nugalėtoju laiko J. Bideną, 3 proc. – dabartinį Baltųjų rūmų šeimininką respublikoną Donaldą Trumpą. 13 proc. pareiškė, kad balsavimo rezultatai kol kas nesusumuoti. 5 proc. neatsakė.


Pasak sociologų, su tuo, kad pergalę iškovojo J. Bidenas, sutinka beveik visi apklausti demokratų šalininkai, taip pat apie 60 proc. respublikonų rėmėjų.Apklausa buvo surengta lapkričio 7-10 dienomis. Joje dalyvavo apie 1,3 tūkst. amerikiečių.


Lapkričio 3 d. įvyko JAV prezidento rinkimai. J. Bidenas užsitikrino daugiau kaip 270 rinkikų balsų, kurie jam reikalingi pergalei prieš dabartinį Baltųjų rūmų šeimininką kovoje dėl valstybės vadovo posto. J. Bidenas jau paskelbė savo pergalę rinkimuose. D. Trumpas nepripažino pralaimėjimo ir pareiškė, jog ketina kreiptis į teismus, kadangi, anot jo, per rinkimus buvo daug pažeidimų.

Žiniasklaida: apie balsavimo rezultatų klastojimą prabilęs Pensilvanijos pašto darbuotojas atsisakė savo parodymų


Pensilvanijos valstijos pašto darbuotojas Richardas Hopkinsas, teigęs, kad priimant balsalapius per JAV prezidento rinkimus buvo pažeidimų, atsisakė savo parodymų. Tai antradienį pranešė laikraštis „The Washington Post“, remdamasis trimis spaudos konferencijos, skirtos spėjamo klastojimo tyrimui, dalyviais.


Pasak leidinio, R. Hopkinsas tvirtino, kad pašto tarnybos skyriaus Pensilvanijoje viršininkas pavaldiniams davė nurodymą atgaline data pasirašyti po rinkimų dienos gautus balsalapius. Bet lapkričio 8 d. R. Hopkinsas JAV pašto tarnybos generalinio inspektoriaus biuro darbuotojams pareiškė, kad jo kaltinimai neatitinka tikrovės, ir pasirašė pareiškimą, kuriuo atsisakė savo parodymų.


Generalinio inspektoriaus biuras informavo apie šį R. Hopkinso sprendimą JAV Kongreso narius.


Lapkričio 3 d. įvyko JAV prezidento rinkimai. Demokratų kandidatas Joe Bidenas užsitikrino daugiau kaip 270 rinkikų balsų, kurie jam reikalingi pergalei prieš dabartinį Baltųjų rūmų šeimininką Donaldą Trumpą kovoje dėl valstybės vadovo posto. J. Bidenas jau paskelbė savo pergalę rinkimuose. Respublikonas D. Trumpas nepripažino pralaimėjimo ir pareiškė, jog ketina kreiptis į teismus, kadangi, anot jo, per rinkimus buvo daug pažeidimų.


Šia kryptimi respublikonai aktyviausiai veikia Pensilvanijos valstijoje, kuri J. Bidenui davė 20 rinkikų balsų. Ieškiniai dėl balsavimo šioje valstijoje paduoti ne tik keliems tenykščiams teismams, bet ir JAV Aukščiausiajam teismui.