J. Bidenas ragina nebalsuoti dėl naujo JAV Aukščiausiojo Teismo teisėjo iki prezidento rinkimų

J. Bidenas ragina nebalsuoti dėl naujo JAV Aukščiausiojo Teismo teisėjo iki prezidento rinkimų


Demokratų kandidatas JAV prezidento rinkimuose Joe Bidenas paragino Kongreso narius nebalsuoti dėl naujo JAV Aukščiausiojo Teismo (AT) teisėjo paskyrimo, Donaldui Trumpui pažadėjus kuo skubiau nominuoti naują teisėją į penktadienį mirusios Ruth Bader Ginsburg vietą.


Demokratai visiškai nepritaria bandymui paskirti naują AT teisėją likus vos kelioms savaitėms iki prezidento rinkimų.


Tokiam D. Trumpo planui paprieštaravo ir dvi respublikonų senatorės – Lisa Murkowski iš Aliaskos ir Susan Collins iš Meino.


Norint paskirti JAV AT teisėją, reikia daugumos balsų Senate. Šiuo metu 53 iš 100 vietų Senate užima respublikonai, todėl demokratams bus itin sunku sustabdyti D. Trumpo nominuoto teisėjo paskyrimą.


Filadelfijoje sekmadienį kalbėjęs J. Bidenas apkaltino D. Trumpą bandant „prastumti“ savo pasirinktą kandidatą į AT teisėjus pačioje rinkimų kampanijos pabaigoje.


„Net jei prezidentas D. Trumpas nori paskelbti nominanto vardą dabar, Senatas neturėtų balsuoti, kol amerikiečiai neišrinko kito prezidento ir kito Kongreso. Jei Donaldas Trumpas laimės rinkimus, tuomet Senatas turėtų balsuoti dėl jo nominanto ir jį įvertinti teisingai. Tačiau, jei rinkimus laimėsiu aš, prezidento D. Trumpo nominacija turi būti atšaukta“, – sakė J. Bidenas.


JAV prezidento rinkimai vyks lapkričio 3 d.