Italija atveria savo sienas ES piliečiams

Italija atveria savo sienas ES piliečiams


Po trijų mėnesių griežtų ribojimų Italija vėl atveria savo sienas atostogautojams. Nuo trečiadienio į šalį laisvai galės atvykti žmonės iš kitų 26 ES šalių, taip pat Didžiosios Britanijos, Norvegijos ir Šveicarijos. Jiems nereikės dviem savaitėms izoliuotis. Be to, patys italai vėl galės laisvai judėti po savo šalį.


Išvykimas iš savo regiono Italijoje ilgą laiką buvo smarkiai ribojamas. Iki šiol, pavyzdžiui, žmonės iš Romos tik išimtinais atvejais galėjo vykti į Toskaną. Jie turėjo raštiškai nurodyti svarbias to priežastis. Per koronakrizę į šalį tik tam tikrais atvejais galėjo atvykti ir užsieniečiai, pavyzdžiui, darbo reikalais.


Naujų ribojimų švelninimo nekantriai laukė daugelis iš 60 mln. šalies piliečių. Jie vėl galės lankyti toliau gyvenančius draugus ir artimuosius. Kai kurie politikai ir ekspertai reiškia būgštavimus, kad dėl to gali padaugėti infekcijų.


Italijoje regionai labai skirtingai paveikti pandemijos. Lombardijoje, kur virusas siautėjo labiausiai, antradienį sergančiųjų buvo per 20 000, Umbrijoje – tik 31, Bazilikatoje – 24, Aostos slėnyje – 13.


Italijai koronaviruso pandemija smogė visa jėga. Nuo vasario čia mirė 33 530 žmonių. Kovo 10-ąją vyriausybė paskelbė griežtus judėjimo ir kelionių ribojimus. Šios priemonės buvo atlaisvinamos keliais žingsniais.


Sienų atvėrimas Europos turistams ir judėjimo laisvė šalies viduje yra tolesni žingsniai grįžtant į normalų gyvenimą. Tačiau mokyklos šalyje dar liks uždarytos iki rugsėjo. Be to, reikia laikytis distancijos ir higienos taisyklių. Kaukių dėvėjimą regionai reguliuoja skirtingai.

REKLAMA


Brazilijoje COVID–19 aukų skaičius peržengė 30 tūkst.


Brazilijoje nuo koronaviruso infekcijos (COVID–19) mirusių žmonių skaičius antradienį peržengė 30 tūkst.


Šalyje per praėjusią parą užfiksuotas rekordiškai didelis naujų mirčių skaičius – 1 262, o bendras koronaviruso aukų skaičius Brazilijoje pasiekė 31 199. Aukų skaičius Brazilijoje yra ketvirtas didžiausias pasaulyje – po JAV, Didžiosios Britanijos ir Italijos.


Per parą Brazilijoje, be to, buvo patvirtinta beveik 29 tūkst. naujų infekcijos atvejų. Šalyje koronavirusas diagnozuotas iš viso jau 555 383 asmenims. Pagal patvirtintų COVID–19 atvejų skaičių Brazilija yra antra pasaulyje.


Lotynų Amerika dabar laikoma naujuoju koronaviruso pandemijos epicentru. Tuo metu Italija, kuri vienu momentu buvo tapusi labiausiai koronaviruso paveikta šalimi Europoje, trečiadienį jau atveria savo sienas keliautojams iš Europos.


JAV per parą mirė daugiau kaip 1 000 koronavirusu užsikrėtusių žmonių


JAV per parą iki antradienio vakaro vietos laiku užfiksuota dar 1 081 koronavirusu užsikrėtusio žmogaus mirtis, rodo Johnso Hopkinso universiteto duomenys.


JAV oficialiai patvirtintų mirčių skaičius jau siekia 106 180. Infekcija šalyje užsikrėtė 1 831 435 žmonės.


JAV patvirtinta daugiausiai pasaulyje koronaviruso infekcijos (COVID–19) atvejų ir mirčių nuo infekcijos. Visame pasaulyje COVID–19 aukomis tapo jau mažiausiai 379 585 pacientai.


Kiekviena Amerikos valstija tam tikru lygiu pradėjo švelninti apribojimus, įvestus dėl naujojo koronaviruso pandemijos, bet pastarosiomis dienomis daugelyje didžiųjų šalies miestų buvo įvesta komendanto valanda nakties metu, siekiant susidoroti su šalį apėmusiais neramumais po juodaodžio George’o Floydo nužudymo. G. Floydas mirė praėjusią savaitę Mineapolyje, uždusintas baltaodžio policininko.