Pasaulis ieško vaistų nuo koronaviruso: japonai leis naudoti preparatą Ebolai gydyti, prancūzai tikrina nikotino poveikį

Pasaulis ieško vaistų nuo koronaviruso: japonai leis naudoti preparatą Ebolai gydyti, prancūzai tikrina nikotino poveikį


Japonijos vyriausybė ketina per savaitę leisti naudoti preparatą „Remdesivir“, sukurtą kovai su Ebolos karštine, koronavirusu užsikrėtusiems pacientams gydyti. Tai šeštadienį pranešė Japonijos televizijos kanalas NHK.


Pasak jo, jeigu „Remdesivir“ sėkmingai pereis reikiamas procedūras, jis taps pirmuoju šalyje aprobuotu vaistu, skirtu koronavirusu užsikrėtusiems žmonėms.


Anksčiau Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas pranešė, jog JAV maisto ir vaistų kontrolės agentūra (FDA) leido naudoti šį preparatą gydant koronavirusu užsikrėtusius pacientus.


Antivirusinį preparatą „Remdesivir“ sukūrė JAV biofarmacijos kompanija „Gilead Sciences“.


Japonijos vyriausybė taip pat ketina iki vasaros duoti leidimą gydyti koronavirusu užsikrėtusius pacientus šalies korporacijos „Fujifilm Holdings“ sukurtu preparatu „Favipiravir“. Be to, planuojama trigubai padidinti jo atsargas, kad būtų galima patenkinti kitų šalių poreikius.


Japonijoje bendras patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius viršijo 15 tūkstančių, mirė 494 infekuotieji.


Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius viršijo 3,2 milijono, mirė daugiau kaip 230 tūkstančių infekuotųjų.

REKLAMA


Prancūzija tiria, ar nikotinas gali padėti apsisaugoti nuo koronaviruso


Priemonių apsisaugoti ir įveikti koronavirusą ieškantys Prancūzijos mokslininkai atkreipė dėmesį į galimą nikotino efektą ir iškėlė hipotezę, kad nikotinas gali padėti organizmui kovoti su COVID-19 infekcija. Naujienų agentūros AFP duomenimis, netrukus Prancūzijoje bus atliekami tolesni tyrimai, siekiant išsiaiškinti, ar nikotinas gali būti panaudojamas kaip apsaugos nuo viruso priemonė. Savo ruožtu Prancūzijos vyriausybė dekretu apribojo prekybą nikotino pleistrais ir kitomis pakaitinės nikotino terapijos priemonėmis.


Tyrimą paskelbę mokslininkai kelia prielaidą, kad rūkantys žmonės gali būti net 80 proc. atsparesni koronavirusui negu nikotino nevartojantys tokios pačios lyties ir amžiaus asmenys. Tyrėjai išnagrinėjo 343 pacientų, gydomų Paryžiaus ligoninėje, ir dar 139 asmenų, kuriems pasireiškė silpni COVID-19 simptomai, duomenis.

REKLAMA


Balandį paskelbtos studijos autoriai svarsto, kad cigarečių dūmuose esantis ir priklausomybę sukeliantis nikotinas gali daryti įtaką organizmo reakcijai į užkratą, nes ši medžiaga organizme trukdo koronaviruso molekulėms prisijungti prie receptorių.


„Kai į organizmą patekęs virusas priartėja prie receptorių, nikotinas ima blokuoti prisijungimo procesą, todėl virusas atšlyja“, – tyrimo hipotezę naujienų agentūrai „Reuters“ apibūdino vienas iš autorių Jean-Pierre Changeux, neuromokslų profesorius emeritas iš Prancūzijos Pasteur instituto.


Tyrimo bendraautoris, medicinos profesorius Zahir Amoura, dirbantis Paryžiaus Pitie-Salpetriere universiteto ligoninėje, sako, kad dabar vertėtų tęsti ir plėtoti bandymus – ištirti maždaug 1,5 tūkst. ligoninės medikų.


Tyrime dalyvaujantys asmenys būtų padalyti į dvi grupes – vieniems būtų užklijuotas nikotino pleistras, o kitiems – pleistras su placebu. Vėliau būtų nagrinėjami duomenys, kurioje grupėje daugiau medikų užsikrėtė COVID-19, taip pat ir kiti rezultatai. Z. Amoura įsitikinęs, kad hipotezei pasitvirtinus būtų rasta efektyvi priemonė viruso plitimui stabdyti.


Taip pat ketinama atlikti tyrimą su maždaug 400 ligoninės pacientų, kurie gydomi nuo COVID-19, stebint, kokią įtaką nikotinas daro ligos progresavimui.


Prieš savaitę leidimą tyrimams davė Prancūzijos sveikatos apsaugos ministras Olivier Véran, pavadinęs mokslininkų keliamą hipotezę įdomia galimybe.



Mokslininkai žada imtis visų priemonių, kad tyrimas nepaskatintų nerūkančių žmonių pradėti rūkyti ar naudoti nikotino pleistrų. Profesoriai pabrėžia, kad rūkymas kenkia sveikatai.


Prancūzijos sveikatos apsaugos ministerija įspėja nerūkančius gyventojus nebandyti nikotino pleistrų ar kitų alternatyvų, kaip apsaugos nuo viruso priemonių.


Taip pat Prancūzijos vyriausybė išleido dekretą, kuriuo sustabdė elektroninę prekybą nikotino pleistrais ir kitais nikotino produktais, skirtais padėti mesti rūkyti. Prekyba vaistinėse taip pat yra apribota – vienas asmuo gali įsigyti ir papildyti priemonių atsargas daugiausia vienam mėnesiui.


Iš viso rūko maždaug 35 procentų Prancūzijos gyventojų.


Šiuo metu Prancūzija yra viena iš labiausiai koronaviruso paveiktų Europos valstybių. Balandžio 29 dienos duomenimis, šalyje nustatyta 130 tūkst. susirgimo atvejų ir patvirtina 23660 tūkst. mirčių.


Jungtinėse Valstijose sukurtas testas, nustatantis koronavirusą kraujyje per parą nuo užsikrėtimo


JAV ginkluotųjų pajėgų specialistai sukūrė naują testą, leidžiantį nustatyti koronavirusą kraujyje per 24 valandas nuo užsikrėtimo. Tai penktadienį pranešė Didžiosios Britanijos laikraštis „The Guardian“.


Pasak projekto koordinatorių, naujoji testavimo sistema gali aptikti virusą ne tik tada, kai žmogui pradeda reikštis simptomai, bet ir likus kelioms dienoms iki to, kai infekcija gali būti perduodama kitiems. „Tai keturiomis dienomis anksčiau palyginti su tuo, ką gali dabartiniai testai“, - rašo leidinys.


JAV gynybos departamento perspektyvių tyrimo programų agentūros (DARPA) parengtas projektas iš pradžių buvo susijęs su ankstyvos stadijos apsinuodijimo bakteriologiniu ir cheminiu ginklu nustatymu. Bet dėl koronaviruso pandemijos programa buvo pakoreguota.

REKLAMA


Kol kas mokslininkai laukia oficialaus vadovybės leidimo taikyti naujuosius testus. Jis gali būti duotas per savaitę. Tad šis testavimas gali būti pradėtas antroje gegužės pusėje.


Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius viršijo 3,2 milijono, mirė daugiau kaip 230 tūkstančių infekuotųjų.







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 16 (2024)

    Savaitė - Nr.: 16 (2024)