Prancūzija perspėja Jungtinę Karalystę dėl itin sunkių prekybos po „Brexito“ derybų

Prancūzija perspėja Jungtinę Karalystę dėl itin sunkių prekybos po „Brexito“ derybų


Prancūzija perspėjo Jungtinę Karalystę (JK) dėl sunkios kovos su ES derybose dėl prekybos po „Brexito“, praneša BBC.


Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yvesas Le Drianas prognozavo, kad abi pusės, siekdamos naudos sau, kibs viena kitai į gerklę. Jis taip pat tvirtino, kad Londonui bus sunku įgyvendinti tikslą – dėl laisvosios prekybos susitarti dar iki šių metų galo.


JK vyriausybė teigė norinti sudaryti „draugišku bendradarbiavimu paremtą lygių darinių“ susitarimą.


Nors šalis jau prieš dvi savaites oficialiai paliko ES, prekyba kol kas vyksta pagal bloko principus ir šis pereinamasis laikotarpis tęsis iki 2020 m. gruodžio 31 d.


Sekmadienį kalbėdamas Miuncheno saugumo konferencijoje J. Y. Le Drianas sakė, kad ES ir JK požiūriai išsiskira daugeliu klausimų.


„Manau, kad derėdamiesi dėl būsimų prekybos klausimų ir ateities santykių mechanizmo mes kibsime vieni kitiems į gerkles. Tačiau tai yra derybų dalis. Visi gins savus interesus“, – teigė J. Y. Le Drianas.


Artimas Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono sąjungininkas J. Y. Le Drianas yra dar vienas aukšto rango ES pareigūnas, perspėjęs JK apie tai, kad derybos bus sunkios.

REKLAMA


Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen ir vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier anksčiau taip pat išreiškė abejonę dėl JK premjero Boriso Johnsono siekio visapusišką sprendimą priimti iki metų pabaigos.


ES atstovai jau ne kartą įspėjo, kad JK neturėtų tikėtis prieigos prie „aukštos kokybės“ rinkos, jei nesilaikys ES socialinių ir aplinkos apsaugos standartų.


Manoma, kad sunkiausiai seksis tartis dėl žvejybos teisių. ES reikalauja, kad blokui būtų paliktas priėjimas prie JK vandenų. B. Johnsonas savo ruožtu yra sakęs, kad JK taps „nepriklausoma jūrine valstybe“ ir žuvininkystės kontrolę perims į savo rankas.


„Mūsų požiūris yra aiškus – neprašome nieko ypatingo, nepaprasto ar originalaus, norime tokio susitarimo, kokį ES anksčiau yra pasirašiusi su kitomis draugiškomis šalimis, tokiomis kaip Kanada, – teigė Dauningo gatvės atstovas. – Norime draugišku dviejų nepriklausomų darinių bendradarbiavimu pagrįstų santykių, kurie būtų kuriami laisvosios prekybos pagrindu – įkvėpti bendros mūsų istorijos ir vertybių.“








  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 49 (2024)

    Savaitė - Nr.: 49 (2024)





Daugiau >>