Baltarusijoje įvedamas „antiteroristinės operacijos“ režimas

Baltarusijoje įvedamas „antiteroristinės operacijos“ režimas


Baltarusijoje įvedamas „antiteroristinės operacijos“ režimas. Tai pareiškė šalies užsienio reikalų ministras Vladimiras Makejus, praneša UNIAN.


Pasak jo, šis sprendimas buvo priimtas gavus duomenų apie kai kurių valstybių planus.


„Baltarusijos ginkluotosios pajėgos ir specialiosios tarnybos pasirengusios duoti atkirtį visoms kaimyninių šalių provokacijoms“, - teigė ministras.


Anot jo, šie planai buvo susiję su vos ne kai kurių Baltarusijos teritorijų užgrobimu.


Nuo Rusijos plataus masto agresijos prieš Ukrainą pradžios Maskva aktyviai naudoja Baltarusijos teritoriją, iš kurios atakuojami Ukrainos miestai ir buvo puolamas Kyjivas.


Remiantis oficialiais pareiškimais, didėjant įtampai su Ukraina buvusi sovietinė respublika, paskelbusi apie „antiteroristinę operaciją“, padidino budrumą savo ginkluotosiose pajėgose.


Penktadienį Kazachstano sostinėje Astanoje interviu Kremliaus dienraščiui „Izvestija“ V. Makejus paaiškino „antiteroristinės operacijos“ priežastis: „Tikrai buvo informacijos, kad kai kurios kaimyninės šalys planuoja provokacijas, įskaitant net atskirų Baltarusijos teritorijų okupaciją“.

REKLAMA


Jis taip pat sakė, kad bus sugriežtinta pasienio kontrolė.


Jau kelias savaites spėliojama apie galimą Minsko įsitraukimą į karą kartu su Maskva. Nepripažintas Baltarusijos valdovas Aliaksandras Lukašenka tokius ketinimus visada neigė, bet tuo pačiu metu stiprina karinį bendradarbiavimą su Rusija. Savaitės pradžioje jis paskelbė apie jungtinio karinio dalinio įkūrimą.


Vis dėlto V. Makejus teigė, kad „antiteroristinė operacija“ nėra pasirengimas pulti Ukrainą, nors, kita vertus, neatmetė galimybės, kad Baltarusijos laikysena gali tapti agresyvesnė. „Ar tai sukels įtampą tarp Baltarusijos ir jos kaimynių? Pažiūrėsime, kas bus prie mūsų vakarinių ir pietinių sienų“, - sakė jis.


„Kai politikai elgiasi taip neatsakingai, lengva nuslysti į Trečiąjį pasaulinį karą“, – pagrasino V. Makejus.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 05 (2023)

    Savaitė - Nr.: 05 (2023)