Gyvenimu Lietuvoje patenkinti vis daugiau gyventojų

Gyvenimu Lietuvoje patenkinti vis daugiau gyventojų


Per pastaruosius metus net 14 proc. padaugėjo gyventojų, patenkintų tuo, kaip reikalai klostosi Lietuvoje.


Gegužės mėnesį 50 proc. apklaustų suaugusių šalies gyventojų atsakė, kad pastaruoju metu reikalai Lietuvoje, jų nuomone, krypsta į gerąją pusę. Visgi taip pat apie pusę (48 proc.) respondentų gerėjančio gyvenimo sako nejaučią ir maną, kad reikalai šalyje blogėja.


ELTA ir Lietuvos-Didžiosios Britanijos rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atlikta apklausa rodo, kad, lyginant su respondentų atsakymais prieš metus (2018 metų gegužę), tik 36 proc. manė, kad reikalai šalyje gerėjo, ir 62 proc. - kad blogėjo.


Didesni optimistai (mano, kad šalyje reikalai krypsta į gerąją pusę) yra respondentai iki 30 metų (62 proc. iš jų mano, kad reikalai gerėja), didmiesčių gyventojai (64 proc.), respondentai su aukštuoju išsilavinimu (65 proc.) bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį - virš 1200 eurų (62 proc.), vadovai (58 proc.), specialistai ir tarnautojai (63 proc.) bei besimokantis jaunimas (78 proc.), dirbantys valstybiniame sektoriuje (58 proc.) bei dešiniųjų pažiūrų gyventojai (64 proc.).


Dažniau už kitus demokratijos veikimu šalyje yra nepatenkinti vyrai, vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai su viduriniu ar žemesniu išsilavinimu bei su mažiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (iki 700 eurų), pensininkai, bedarbiai ir namų šeimininkės, rusų tautybės gyventojai, kairiųjų pažiūrų žmonės.


Apklausa vyko 2019 m. gegužės 27 – birželio 9 dienomis. Tyrimo metu apklausta 1000 Lietuvos gyventojų (nuo 18 metų ir vyresnių), apklausa vyko 117 atrankos taškų. Apklaustųjų sudėtis atitinka 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, tautybę, gyvenvietės tipą. Apklaustų žmonių nuomonė rodo 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nuomonę. Tyrimų rezultatų paklaida iki 3 proc.