I. Šimonytė: skiepijimas trečiąja vakcinos doze galėtų būti pradėtas artimiausiomis savaitėmis

I. Šimonytė: skiepijimas trečiąja vakcinos doze galėtų būti pradėtas artimiausiomis savaitėmis


Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad jau artimiausiomis savaitėmis gali prasidėti dalies gyventojų skiepijimas trečiąja vakcinos doze nuo COVID-19. Pasak jos, pirmadienį susirinkę ekspertai suformavo išvadą dėl trečios vakcinos nuo koronaviruso dozės.


„Vakar ekspertai suformavo rekomendacijas, kadangi norėjome, kad jos būtų pagrįstos visgi  faktine informacija. Buvo jau kurį laiką atliekami antikūnų tyrimai tose grupėse, kurios paskiepytos pirmos, t.y. medikų ir slaugos, ir globos namų gyventojų grupėje. Atlikus tuos tyrimus, atlikus įverčius, kokia antikūnų situacija pagal amžiaus grupes ir kitus parametrus, ekspertai suformavo rekomendacijas ir jos neilgai trukus, manau, atsiras sveikatos apsaugos ministro įsakyme įformintos ir skiepijimas trečia doze bus pradėtas“, – LRT radijui antradienį teigė I. Šimonytė ir pažymėjo, kad skiepijimas galėtų prasidėti jau artimiausiomis savaitėmis.


„Galėtų būti pradėtas artimiausiomis savaitėmis, bet atskaitos taškas, žinoma, bus antroji dozė – tada, kada žmogus buvo paskiepytas antrąjį kartą“, – sakė premjerė.

REKLAMA


Įvertino prezidento iškeltą tikslą dėl 90 proc. paskiepytų gyventojų


I. Šimonytė atsargiai vertina prezidento Gitano Nausėdos iškeltą siekį nuo COVID-19 paskiepyti 90 proc. šalies gyventojų. Pasak jos, kaip ir anksčiau, šalies vadovo brėžtą tikslą iki vidurvasario vakcinuoti 70 proc. gyventojų susiklosčiusios aplinkybės gali reikšmingai pakoreguoti.


„Brėžti sau tokius labai konkrečius skaičius ir vėliau jų neišpildyti, nėra tai, ką aš norėčiau daryti“ – LRT radijui antradienį teigė I. Šimonytė.  


„Nei pirmos kartelės labai nevertinau, nes gyvenimas paprastai tokias ambicijas gana stipriai pakoreguoja, nei šitos kartelės nenorėčiau vertinti“, – akcentavo I. Šimonytė.


Jos teigimu, su prezidentu ji visiškai sutinkanti tik dėl to, kad reikia siekti kuo didesnės visuomenės dalies vakcinavimo nuo COVID-19.


„Nesiginčiju su prezidentu visiškai, kad kuo daugiau mūsų visuomenės bus paskiepyta tuo mums patiems bus geriau“, – teigė premjerė.

REKLAMA


„Kad pandemija būtų lengviau valdoma, kad būtų mažiau apribojimų ir, kad ligoninėms kiltų mažesnė grėsmė ir, kad virusui būtų mažesnė terpė plisti visuomenėje, žinoma, kad reikia siekti kuo geresnio rezultato“, – akcentavo Vyriausybės vadovė.


Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį sakė, kad plintant COVID-19 viruso delta atmainai vietoj anksčiau kelto tikslo pasiekti kolektyvinį imunitetą vakcinavus 70 proc. gyventojų, šiuo metu reikėtų kelti 90 proc. paskiepytų gyventojų šalyje tikslą.


„Ambicija turėtų būti dar didesnė, kadangi, mokslininkų nuomone, pasiskiepijimo lygis turi sudaryti ne mažiau kaip 90 proc. Žinoma, delta sąlygomis 90 proc. yra tikslinis orientyras, tačiau pasiekti jį galime tik visi kartu sutardami, kiek skiepijimasis šiuo metu yra vienintelė alternatyva pasiekti sveikatos apsaugos tikslų, kuriuos mes sau keliame“, – pirmadienį sakė šalies vadovas.