A. Mazuronis: R. Karbauskis deda visas įmanomas pastangas, kad jokio susitarimo tarp opozicijos nebūtų

A. Mazuronis: R. Karbauskis deda visas įmanomas pastangas, kad jokio susitarimo tarp opozicijos nebūtų


Seimo vicepirmininkas Andrius Mazuronis teigia, kad Darbo partijos frakcija Seime mato būtinybę konsoliduoti ir vienyti opoziciją. Visgi Darbo partijai priklausantis politikas akcentuoja, kad šio siekio įgyvendinimui trukdo „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio dedamos visos įmanomos pastangos, kad sutarimo tarp opozicinių frakcijų nebūtų.


„Žinoma, kad matome būtinybę viena ar kita forma konsoliduoti ir vienyti opoziciją. Tačiau mums labai gaila, kad, ką mes bedarytume ir kaip mes besistengtume bandyti ieškoti sąlyčio taškų, didžiausios opozicinės frakcijos partijos vadovas daro absoliučiai viską, kas įmanoma ir kas neįmanoma, kad jokio susitarimo tarp opozicinių frakcijų nebūtų“, – „Žinių radijui“ teigė A. Mazuronis.


Seimo vicepirmininkas akcentavo, kad R. Karbauskis taip pat deda visas pastangas, jog ekspremjeras Saulius Skvernelis negalėtų jokia forma vadovauti opozicijai.


„Kai tik S. Skvernelis pakviečia, pabando visus susodinti prie bendro stalo ir šnekėtis, R. Karbauskis sužino, kad tokie pašnekesiai vyksta, kitą dieną išeina su viešais pareiškimais, kad V. Uspaskicho kažkoks vanduo netinka, „socdemai“ išvis pasimetę, išsiblaškę, pirmininko net neišsirinkę, neaišku su kuo šnekėti. Tai kai tokia pradžia, kai bandoma taip pradėti diskusijas, tai natūralu, kad tai neveda į niekur“, – teigė „darbietis“.

REKLAMA


A. Mazuronis pabrėžia, kad, nors R. Karbauskiui taip pat turėtų nemažai priekaištų, tačiau juos Darbo partija, siekdama sutarimo, pasilieka sau.


„Mes kultūringi žmonės, mes tylime, nes suprantame, kad to susitarimo reikia ir kad opozicija turi vienytis, kad opozicija turi būti vieninga, tačiau, kai kitas žmogus, šaškių terminais kalbant, nori visas opozicines frakcijas, visus opozicijos narius stumdyti kaip šaškes ant šaškių lentos, tai mes labai aiškiai sakome, kad to nebus“, – sakė politikas.


„Darbo partijos frakcija, mes patys sprendžiame, ką remti, kur dalyvauti, kokius sprendimus priimti. Mums nereikia komanduoti“, – pridūrė jis.


Pagal Seimo statutą, jei opozicinė frakcija arba jų koalicija turi daugiau kaip pusę Seimo mažumai priklausančių Seimo narių, tokios frakcijos seniūnas arba koalicijos vadovas yra vadinamas Seimo opozicijos lyderiu. Opozicijos lyderis naudojasi Statute numatytomis papildomomis opozicijos lyderio teisėmis, jis priklauso Seimo valdybai. Naujajame Seime LVŽS iškovojo 32 mandatus, socialdemokratai – 13, Darbo partija – 10.