S. Skvernelis: tiek griežto karantino neapibrėžtumas, tiek judėjimo ribojimai šiuo metu atrodo nelogiškai

S. Skvernelis: tiek griežto karantino neapibrėžtumas, tiek judėjimo ribojimai šiuo metu atrodo nelogiškai


Kai kurie Vyriausybės taikomi karantino ribojimai yra pertekliniai, o pats karantinas, atsižvelgiant į situaciją šalyje – per griežtas, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys, buvęs premjeras Saulius Skvernelis.


„Visgi kai kuriais atvejais tikrai yra stiprūs perlenkimai. Tai yra skirtinga situacija nuo pavasario, nuo kovo mėnesio, ką darė mes ir iš esmės visos valstybės, nes tuomet nebuvo aišku, nei kas čia per virusas, nei kaip su juo kovoti, nei kaip gydyti pacientus. Dėl to buvo pasirinktas tradicinis virusinių, infekcinių ligų užkardymo kelias – tai yra griežtas karantinas“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė jis.


Kaip teigė S. Skvernelis, „ir griežto karantino neapibrėžtumas, ir judėjimo ribojimas tarp savivaldybių tikrai atrodo nelogiškai šiuo metu“.


„Bet Vyriausybė pasirinko tokį kelią, nes karantino atveju viską uždraudęs tu apsidraudi. Iš tikrųjų nėra įmanoma, kad tas COVID-19 plitimas būtų, nes visa valstybė yra uždaryta. Bet mes ilgai taip nepragyvensime“, – sakė jis.


Anot ekspremjero, netikslinga buvo pasitelkti tokias pačias COVID-19 viruso plitimo užkardymo priemones, kokios buvo naudojamos pirmojo karantino pavasarį metu.

REKLAMA


„Bet jau rudenį situacija visiškai kitokia buvo. Reikėjo į ją pažiūrėti ne taip, kad mes darykime tą patį, ką darė Vyriausybė pavasarį. (...) Šiuo atveju reikėjo atsižvelgti, ką ir mes pamatėme, kad kai kuriuos dalykus padarėme perteklinius, ypatingai kalbant apie smulkųjį ir vidutinį verslą, paslaugas, jų ribojimą, kur tikrai logikos reikėjo paieškoti. Ir dabar matome tuos pačius argumentus“, – tikino jis.


S. Skvernelis taip pat pažymi, kad parama sunkiai pasiekia nuo COVDI-19 pandemijos nukentėjusį verslą.


„Jei prisiminsite pavasarį, tada jau po dviejų savaičių buvo parama verslui, nors šiek tiek ne tokia sparti, lyginant su tuo, kokios emocijos ir aistros virė. Dabar kalbama apie antrą, trečią ketvirtą pagalbos verslui paketą, bet kai pasižiūri, tai iš tikrųjų parama praktiškai nepasiekia verslo“, – kalbėjo jis.


Vyriausybė praėjusį trečiadienį sušvelnino karantino ribojimus: leido atnaujinti veiklą atskirą įėjimą iš lauko pusės turinčioms parduotuvėms, grožio salonams, kirpykloms.

REKLAMA


V. Mitalas: galima pradėti diskutuoti apie apribojimų, darančių įtaką kaimo turizmo sodybų veiklai, peržiūrėjimą


Seimo vicepirmininkas Laisvės partijos narys Vytautas Mitalas sako pritariąs, kad verslo sąlygų atlaisvinimas turėtų vykti nacionaliniu mastu ir teigia manąs, kad jau būtų galima pradėti diskutuoti apie apribojimų, darančių įtaką kaimo turizmo sodybų veiklai, peržiūrėjimą.


„Pritariu bendrai logikai, kad verslo sąlygų keitimas, atlaisvinimas turėtų vykti nacionaliniu mastu, ne pagal savivaldybes, bet išlaikant aiškų nacionalinį planą, kad būtų išvengta kažkokių perteklinių norų iš vienos savivaldybės į kitą atvažiuoti papildomų prekių ar paslaugų gauti“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė V. Mitalas.


„Bet, antra vertus, su tuo galėtų būti peržiūrimi ir du ribojimai: apie juos jau, mano galva, galima pradėti diskutuoti. Tai ribojimas tarp savivaldybių, nuvažiavimas į kaimo turizmo sodybą su aiškiomis sąlygomis, kas ten gali važiuoti, kad tas pats namų ūkis važiuotų, registracija ir visa kita, nesuteiktų, mano galva, papildomo pagreičio pandemijai ir tai leistų šiek tiek žmonėms laisviau kvėpuoti, o kaimo turizmo sodybų verslui atsigauti“, – pridūrė V. Mitalas.


Jis nurodė, kad kol kas judėjimo ribojimų tarp savivaldybių panaikinimas priskiriamas prie A scenarijaus, tačiau, pasak V. Mitalo, žiūrint į pandemijos pagreitį, Vyriausybė galėtų šį reikalavimą patobulinti.



„Mano galva, šitą vietą galima šiek tiek patobulinti. Žiūrint į pandemijos pagreitį, kad atvejų mažėja, tikiuosi, kad Vyriausybė operatyviai ir eis ta linkme, nors iš tikrųjų situacija pasaulyje išlieka sudėtinga“, – sakė V. Mitalas.


S. Skvernelis: nemanau, kad būtinai turiu būti opozicijos lyderis


Šešėlinėje „valstiečių“ Vyriausybėje dalyvauti atsisakęs ekspremjeras Saulius Skvernelis neslepia, kad sutelkti opoziciją ir rasti sutarimą dėl bendro opozicijos lyderio kol kas didelių prošvaisčių nenusimato.


„Šiandien atvirai sakau, didelių prošvaisčių aš tikrai nematau“,– „Žinių radijui“ trečiadienį teigė S. Skvernelis.


Pasak politiko, kyla klausimų ir dėl galimybės opozicijos lyderį paskelbti vien tik Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijai.


Jei „valstiečiams“ pavyktų surasti 2 papildomus narius frakcijai ir turėti turi daugiau kaip pusę Seimo mažumai priklausančių narių, parlamento statutas leistų šios frakcijos seniūną skelbti opozicijos lyderiu. Tokiu atveju, tikina S. Skvernelis, jis nebandytų LVŽS frakcijos seniūno poste pakeisti Aušrinės Norkienės.


„Tai yra pačios frakcijos apsisprendimas. Matyt, su frakcijos kolegomis spręstume, kaip yra geriausia. Aušrinė yra frakcijos seniūnė. Ji gerai tvarkosi. Aišku, ar norėtų būti opozicijos lydere, nuo jos priklauso. Manau, kad mes kalbėtumėmės. Aš nemanau, kad opozicijos lyderis būtinai turi būti Skvernelis – tai yra bendras sprendimas“, – sakė ekspremjeras.


Kita vertus, pažymėjo jis, ne itin realu, kad apskritai šis scenarijus, kai du papildomus narius prisitraukusi LVŽS frakcija savarankiškai išsikeltų opozicijos lyderį, išsipildytų.

REKLAMA


„Aš nemanau, kad tai yra labai realu. Tų dviejų narių tiesiog šiandien nėra. Sunku įsivaizduoti, iš kur jie atsiradę galėtų papildyti frakciją. Bet jei taip būtų – tai vienas iš variantų. Bet iš esmės tai ir opozicijos veikimo nelabai keistų. LVŽS būtų didžiausia frakcija, jos pajėgumai pakankamai dideli, tačiau jei mes norime konkrečių tikslų, kalbant apie parlamentinę kontrolę, netikusių ministrų (jeigu tokių būtų) interpeliavimą ar klausimų jiems Seime kėlimą, tai norėtųsi kuo platesnis opozicijos palaikymo“, – pažymėjo S. Skvernelis.


Galiausiai opoziciją telkti pasišovęs ekspremjeras teigė, kad tam tikra išeitimi keliant kelioms frakcijoms atstovaujantį opozicijos lyderį galėtų būti nauja frakcija, kuri pavasario sesijos pradžioje galėtų atsirasti iš Mišriai Seimo narių grupei priklausančių parlamentarų.


„Aš kalbėjausi su Mišrios Seimo frakcijos nariais, kurie galbūt planavo ar planuotų jungtis į naują frakciją. Tikrai matau perspektyvą, matau žmones, kuriuos kai kurios idėjos sujungia (...). Aš tikiuosi, kad kovo 10 dieną galbūt bus paskelbtas ir naujos frakcijos atsiradimas“, – sakė jis.







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 16 (2024)

    Savaitė - Nr.: 16 (2024)