B. Johnsono žodžiai sukėlė pasipiktinimą Jungtinės Karalystės slaugos sektoriuje

B. Johnsono žodžiai sukėlė pasipiktinimą Jungtinės Karalystės slaugos sektoriuje


Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas savo pasisakymu apie tariamas slaugos sektoriaus klaidas koronaviruso pandemijos pradžioje sukėlė pasipiktinimo audrą. Markas Adamsas iš slaugytojų sąjungos „Community Integrated Care“ antradienį apkaltino premjerą mėginimu „perrašyti istoriją“ ir dėl vyriausybės klaidų kaltę suversti slaugos įstaigoms.


B. Johnsonas viename interviu pirmadienį sakė: „Mes nustatėme, kad pernelyg daug slaugos namų iš tikrųjų nesilaikė reikalavimų, kaip tai turėjo daryti“.


Didžiojoje Britanijoje Covid-19 iki šiol pražudė daugiau kaip 44 000 žmonių, daugelis mirė senelių ir slaugos namuose. Vyriausybė krizės pradžioje pareiškė nemananti, kad slaugos namuose kyla ypatinga rizika ir tik praėjus daugiau kaip trims savaitėms po šalyje paskelbto karantino sutiko dėl Covid-19 testuoti visus į slaugos namus perkeliamus pacientus, taip pat visus koronaviruso simptomus jaučiančius slaugos namų gyventojus.


Kritikų teigimu, viruso plitimą paskatino ir greitas senyvų pacientų perkėlimas iš ligoninių į slaugos namus, kai reikėjo atlaisvinti lovas galimiems Covid-19 pacientams.

REKLAMA


B. Johnsono teiginiai yra „šlykštus“ mėginimas nukreipti dėmesį nuo „visiško vyriausybės vadovavimo farso“, britų žiniasklaida citavo slaugos sektoriaus atstovą. Nacionalinis slaugos forumas pabrėžė, kad premjero teiginiai nėra „teisingi“. Organizacija „Independent Care Group“ pareiškė, kad dauguma slaugos paslaugas teikiančių įstaigų, turint omenyje lėtas ir prieštaringas rekomendacijas, „darė absoliučiai viską, kas teisingiausia“.


Nacionalinės statistikos tarnybos duomenimis, Anglijoje ir Velse iki birželio 26 dienos slaugos namuose registruotos 14 852 koronavirusu užsikrėtusių asmenų mirtys. Tačiau šis oficialus skaičius laikomas per mažu.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)