Anglis: tiems, kurie nori būti sveiki ir gražūs

Anglis: tiems, kurie nori būti sveiki ir gražūs

Aktyvintos anglies dedama į veido kaukes, dušo gelius ir net į dantų pastą.


Koks ten grožis iš anglių, turbūt pamanysite. Ir galbūt prisiminsite, kaip vaikystėje močiutė vydavo nuo krosnies, įspėdama, kad „būsi paišinas kaip katilas“. O jeigu pavykdavo prikišti nagučius prie nuodėgulių, suodinos rankos grožiu nė „nekvepėjo“. Kad ir kaip būtų keista, nešvari, juoda medžio anglis šiandien tapo tikru stebuklu grožio pramonėje.


Dalia VALENTIENĖ


Anglių dedama visur – į veido kaukes, dušo gelius ir net į dantų pastą. Paklausite, ar gali būti taip paprasta, kad šis grožio stebuklas slepiasi tiesiog lauko kepsninėje? Žinoma, ne. Kosmetikoje naudojamos ne tokios pat anglys, ant kurių skrudinate gamtoje marinuotą mėsą, o aktyvinta medžio anglis. Ji yra apdirbta deguonimi, iš kurio pašalintas vanduo.


Šiandien aktyvinta anglis gaminama medicinos pramonėje, o kadaise mūsų senoliai jos pasigamindavo patys. Jie nuo medinių pliauskų nulupdavo žievę, sudėdavo medieną į laužą ir degindavo, kol nebelikdavo liepsnos. Tada iš anglių krūvos išrinkdavo nedidelius gabalėlius, sudėdavo į indą, uždengdavo, o atvėsus vėl išimdavo, nuvalydavo smulkias dulkeles, sudėdavo į gilų indą ir sugrūsdavo iki smulkių trupinėlių.

REKLAMA


Nauda grožiui patvirtinta moksliškai


Mokslininkų teigimu, medžio anglis turi daug gerų savybių. Naudingosios anglies savybės buvo žinomos net 1,5 tūkst. metų pr. Kr. senovės Egipte, kur medžio anglis buvo naudojama medicinoje. Senovės romėnai taip pat naudojo anglis vandeniui, alui ir vynui valyti. Anglys tarsi stiprus magnetas pritraukia prie savęs toksinus, priemaišas ir nešvarumus. Šalinamų teršalų molekules tarpmolekulinės jėgos sulaiko aktyvintos anglies paviršiuje. Tokiu būdu aktyvinta anglis valo teršalus iš užterštų medžiagų. Panaudota kaip grožio priemonių sudedamoji dalis ji yra tarsi mūsų dantų ir odos valiklis.


Pasak Didžiosios Britanijos dermatologės Susanos Majou, medžio anglies gebėjimas sugerti riebalų perteklių ir sutraukti visokias bakterijas yra pripažintas moksliškai. „Dėl šių savybių medžio anglis ir gali būti naudinga odai. Be abejo, jos efektyvumas kiekvienu atskiru atveju priklauso nuo koncentracijos kiekio kosmetinėje priemonėje ir sąlyčio trukmės su oda“, – sako dermatologė.

REKLAMA


Kosmetika, kurią galite pasidaryti patys


Pasak kosmetologų, kosmetinės kaukės veidui su aktyvinta anglimi giliai išvalo odos poras. Todėl tokios kaukės puikiai tinka spuogų profilaktikai. Šias aktyvintos anglies priemones reikėtų naudoti 1–2 kartus per savaitę.


Aktyvintos anglies naudojama ir gaminant gydomuosius muilus, kurie padeda iš odos šalinti toksinus ir nešvarumus. Praustis tokiu muilu rekomenduojama sergant akne. Beje, gydomąjį muilą galite pasidaryti ir patys. Į karščiui atsparų indą įdėkite supjaustytą vaikiško muilo gabalėlį, įstatykite jį į puodą su vandeniu ir kaitinkite, kol muilas ims tirpti ir taps į kisielių panašia mase. Įmaišykite į šią masę aktyvintos anglies miltelių. Palikite viską sustingti norimoje formoje ir turėsite ypatingo gydomojo muilo gabalėlį.


Anglis, naudojama ir dantims balinti bei apnašoms nuo dantų šalinti. Uždėkite ant dantų šepetėlio dantų pastos,o ant viršaus užberkite į miltelius susmulkintos aktyvintos anglies. Valykite dantis kaip paprastai. Anglį dantims valyti reikėtų naudoti ne dažniau kaip 1–2 kartus per savaitę.


Specialistai tikina, kad kosmetikos priemonės su anglimi naudojamos taip pat, kaip ir įprastos. Anot jų, tikrai nereikėtų baimintis, kad nuo anglies jūsų oda, gleivinė ar dantys patamsės. Pavyzdžiui, dušo gelis su anglimi yra panašios į rašalą spalvos, tačiau nusiprausus oda lieka švari, gaivi, tarsi, šilkinė.Anglis: tiems, kurie nori būti sveiki ir gražūs

Aktyvintos anglies naudojama ir gaminant gydomuosius muilus, kurie padeda iš odos šalinti toksinus ir nešvarumus.


Pasak specialistų, geriausia naudoti gryną aktyvintą anglį, kurioje nėra jokių priedų. Vaistinėse be presuotų tablečių galite įsigyti ir granuliuotos aktyvintos anglies ar anglies kapsulių.


Kad anglis neturi jokio neigiamo poveikio odai arba burnos gleivinei, rodo tai, jog aktyvinta anglis plačiai naudojama kaip vandens filtravimo medžiaga. Kai kuriose šalyse į parduodamo geriamojo vandens buteliukus deda po anglies gabalėlį. Toks vanduo laikomas ypač sveiku ir naudingu.


Tinka ir organizmui valyti


Žiema baigėsi, laikas atsikratyti nereikalingos naštos. Organizmo valymas naudojant aktyvintą anglį yra vienas iš seniausių liaudies medicinoje minimų ir turbūt natūraliausių organizmo valymo būdų. Aktyvinta anglis padeda iš organizmo pašalinti toksinus, šlakus, kenksmingas medžiagas ir net alergenus. Anglis sudaro su jais netirpius junginius, kurie vėliau natūraliai pasišalina iš organizmo.


Suaugusieji aktyvintos anglies tablečių kiekį turėtų skaičiuoti pagal savo svorį: 1 tabletė – 10 kg kūno masės. Tokia paros norma geriama vieną kartą per dieną iš ryto dvi valandas prieš valgį arba ryte ir vakare. Specialistų teigimu, organizmo valymo metu būtina subalansuoti mitybą. Rekomenduojama atsisakyti rūkytų mėsos gaminių ir alkoholio, valgyti daugiau vaisių ir daržovių, daugiau judėti. O svarbiausia – vartoti daug skysčių. Tuomet išvengsite vidurių užkietėjimo ir iš organizmo greičiau pasišalins nereikalingos medžiagos.


Tačiau atminkite, kad net aktyvinta anglis nėra tokia nekalta. Ji sugeria bei pašalina ne tik kenksmingas, bet ir naudingas medžiagas – vitaminus, mikroelementus, kai kuriuos maisto komponentus. Todėl gydytojai nerekomenduoja aktyvintos anglies vartoti ilgiau nei dvi savaites, o organizmą valyti ne dažniau kaip dukart per metus.
Organizmo valyti anglimi nerekomenduojama tiems žmonėms, kurie serga lėtinėmis ligomis arba nuolat vartoja vaistus, nes anglis juos gali tiesiog rezorbuoti. Aktyvintos anglies negalima vartoti ir tiems, kurie serga kolitu, gastritu, skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa.


Aktyvintos anglies veido kaukės


• Sumaišykite vieną šaukštelį aktyvintos anglies, vieną šaukštelį alavijų sulčių, vieną šaukštelį paprasto arba rožių vandens, 5 lašus arbatmedžių aliejaus, žiupsnelį jūros druskos ir gautą masę tepkite ant veido plonu sluoksniu. Kai kaukė išdžius, nuplaukite ją šiltu vandeniu.


• Susmulkinkite vieną anglies tabletę į miltelius, sumaišykite su 2 šaukštais natūralaus jogurto ir vienu šaukšteliu šviežiai spaustų citrinų sulčių. Tepkite masę ant veido. Po 20 minučių nuplaukite šiltu vandeniu.