Naudingi patarimai, kaip prižiūrėti dantų implantus

Naudingi patarimai, kaip prižiūrėti dantų implantus


Kartais, norint turėti estetiškai atrodančią šypseną, prireikia dantų implantavimo procedūros. Įprastai ant implantų apnašos linkusios kauptis greičiau ir aktyviau nei ant natūralių dantų. Atsižvelgiant į tai, straipsnyje aptariama asmeninė burnos ertmės higiena namų sąlygomis.

Reguliari burnos ertmės higiena


Tinkama burnos ertmės higiena užtikrina bendrą organizmo sveikatą. Specialistai rekomenduoja dantis valyti bent 2 kartus per dieną, naudojant minkštą šepetėlį ir mažo lygio abrazyvumo pastą. Šepetėlis turi būti laikomas 45 laipsnių kampu, kad dantenų linija ir dantis liestųsi su šereliais.


Be to, svarbu nepamiršti ir papildomų švaros palaikymo priemonių, pavyzdžiui, tarpdančių siūlo ar šepetėlio. Tarpdančių siūlas leidžia pasiekti šepetėlio šereliams nepasiekiamas vietas ir pašalinti minkštas apnašas. Tarpdančius siūlu patariama valyti bent vieną kartą per dieną.

Specifinė implantų priežiūra


Nesvarbu, ar atliktas dantų implantavimas Vilniuje, Kaune ar kitame Lietuvos mieste, svarbi atlikimo technika. Tai ilgalaikis natūralaus audinio atkūrimo būdas, todėl būtina įsitikinti, kad klinikoje dirbantys specialistai yra kvalifikuoti ir patyrę. Tam, kad būtų galima džiaugtis ilgalaikiais rezultatais, būtina pasirūpinti specializuotomis priemonėmis, plačiau pasidomėti būtent implantų priežiūra.

REKLAMA


Siekiant efektyvesnės priežiūros, patariama naudoti irigatorių. Šis prietaisas veikia it stipri vandens srovė, kuri sumažina apnašų kiekį sunkiai prieinamose vietose. Kaip ir tarpdančių siūlą, taip ir irigatorių, profesionalai pataria naudoti vieną kartą per dieną. Kadangi ant liežuvio kaupiasi daugybė mikroorganizmų, būtina nuvalyti ir jo paviršių. Tą padaryti galima šepetėliu arba tam skirtu specializuotu liežuvio grandikliu.


Be to, atlikus implantavimą, svarbu nepamiršti reguliarių apsilankymų odontologo kabinete. Gleivinė ir natūralūs dantys nuolat kinta, o protezai išlieka tokie patys ilgus metus, todėl juos reikia nuolat stebėti. Atsižvelgdami į tai, specialistai pataria kartą per metus atlikti protezų apžiūrą ir, jei reikia, pakitimus parodysiančius tyrimus.


Akivaizdu, protezuoto danties mikroflora ir periodontologinė būklė skiriasi nuo natūralaus audinio. Atsižvelgę į aukščiau minėtus patarimus, galėsite mėgautis ne tik implantų ilgaamžiškumu, bet ir malonia gaiva burnoje. Žinoma, svarbūs ir reguliarūs vizitai profesionalioje odontologijos klinikoje.Daugiau >>