Pasikeitimai dėl skiepijimo tvarkos Kaune ir Klaipėdoje

Pasikeitimai dėl skiepijimo tvarkos Kaune ir Klaipėdoje


Visi norintys skiepytis vyresni nei 18 metų Kauno rajono gyventojai nuo šio pirmadienio gali registruotis skiepytis. Gegužės 14 bei 15 dienomis (penktadienį ir šeštadienį) jie bus skiepijami „Vaxzevria“ (buvęs pavadinimas „AstraZeneca“) vakcina.


„Savivaldybės tikslas – sunaudoti visas vakcinos „Vaxzevria“ dozes. Nenorime, kad jos stovėtų šaldytuve, kai yra daug žmonių, kurie laukia skiepo nuo koronaviruso“, – tvirtino Kauno rajono savivaldybės administracijos Gyventojų aptarnavimo ir dokumentų valdymo skyriaus vedėja Raminta Grėbliauskienė.


Konkreti skiepo diena, laikas ir vieta (vakcinavimo centras) asmeniui bus pasakyti registracijos metu.


Klaipėdoje jau kviečiami skiepytis 45+ amžiaus grupės gyventojai


Klaipėda pradeda vakcinuoti 45+ amžiaus grupei priklausančius gyventojus. Jie jau gali registruotis skiepui elektroninėje registracijos sistemoje vakcinavimasklaipedoje.lt. Čia toliau kviečiami registruotis ir visi vyresnių amžiaus grupių gyventojai, taip pat gyventojai, sergantys lėtinėmis ligomis.

REKLAMA


„Įvertinę turimus vakcinos kiekius, leidžiamės pagal amžiaus grupes žemyn ir kviečiame visus, kuriems jau yra sukakę 45-eri, registruotis skiepui. Nenorime laikyti nepanaudotų vakcinų ir siekiame, kad vakcinavimo procesas judėtų kuo greičiau. Privalome lanksčiai, bet tuo pačiu ir atsakingai vertinti bei įgyvendinti visas galimybes, siekiant, kad neliktų nepanaudotų vakcinų – tai visų mūsų bendras tikslas. Vakcina sandėlyje nuo susirgimo neapsaugos, todėl kviečiame aktyviai naudotis vis augančiomis galimybėmis pasiskiepyti“, – savivaldybės pranešime cituojamas uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.


45+ amžiaus gyventojų skiepijimas neužkerta kelio pasiskiepyti ir vyresnių amžiaus grupių gyventojams, kurie persigalvojo ir norėtų vakcinos, pažymima pranešime. Sistemoje bus registruojami visi, kurie yra perkopę 45-erių metų amžiaus ribą.


„Tai reiškia, kad registruotis gali tiek 45-erių, tiek 90 metų ir daugiau sulaukę gyventojai. Senjorus taip pat kviečiame dar kartą apsvarstyti galimybę skiepytis – visų mielai laukiame“, – sako Sveikatos apsaugos sk. vedėja Rožė Perminienė.


Registruojantis sistemoje vakcinavimasklaipedoje.lt matomos turimos vakcinos rūšys, sudaroma galimybė pasirinkti iš siūlomų variantų. Tuos gyventojus, kurie neturi galimybių registruotis internetu, užregistruoti gali jų artimieji, kaimynai ar pažįstami.