Daugėja susirgimų peršalimo ligomis

Daugėja susirgimų peršalimo ligomis


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad per pastarąsias savaites Lietuvoje išaugo ir gripo, ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) atvejų skaičiai. Taip pat daugiau asmenų dėl gripo patenka į ligonines.


Skelbiama, kad kai kuriose savivaldybėse sergamumas perkopė 1500 atvejų 100 tūkst. gyventojų


Praėjusią savaitę Marijampolės, Kalvarijos ir Kauno r. savivaldybėse buvo užfiksuoti didžiausi sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 ligos rodikliai. Marijampolės savivaldybėje sergamumo rodiklis siekė 2437 atvejus 100 tūkst. gyventojų, Kalvarijos savivaldybėje – 2309 atvejus 100 tūkst. gyventojų, Kauno r. savivaldybėje – 2028 atvejus 100 tūkst. gyventojų.


NVSC priemena, kad gripo ir (ar) COVID-19 ligos epidemiją savivaldybėje rekomenduojama skelbti, kai toje savivaldybėje suminis sergamumo gripu, COVID-19 ligos ir ŪVKTI rodiklis viršija 1500 atvejų 100 tūkst. gyventojų per savaitę. Sprendimą dėl epidemijos skelbimo savivaldybėje priima savivaldybė meras, siūlymą skelbti epidemiją teikia NVSC, įvertinęs epidemiologinę situaciją.

REKLAMA


IPRR gali būti skelbiamas gripo ir (ar) COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epidemijos laikotarpiu ir atskirais atvejais, kurie vertinami atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją apskrityje, savivaldybėje, įstaigoje, – ne epidemijos laikotarpiu.


NVSC šiuo metu yra gavęs 2 ugdymo įstaigų prašymus dėl IPRR skelbimo: Šiauliuose esančio darželio ir Kalvarijos mokyklos.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)