Rusija grasina nutraukti santykius su ES

Rusija grasina nutraukti santykius su ES


Rusija grasina nutraukti santykius su Europos Sąjunga (ES), jei Briuselis paskelbs šaliai naujas sankcijas, praneša agentūra „Reuters“.


Jo šalis tam nusiteikusi, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas interviu, kurio ištraukos penktadienį paskelbtos jo ministerijos interneto svetainėje. „Mes nenorime izoliuotis nuo pasaulio gyvenimo, tačiau turime būti tam pasirengę. Jei nori taikos, reikia ruoštis karui“, - kalbėjo S. Lavrovas.


Rusijos ir ES santykiai pastaruoju metu pastebimai atšalo dėl opozicijos politiko Aleksejaus Navalno įkalinimo.


Trys ES diplomatai agentūrai „Reuters“ sakė, kad Briuselis svarsto įšaldyti Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkų sąskaitas ir paskelbti kelionių draudimą. Pastaruoju metu Prancūzija ir Vokietija davė suprasti, kad parems sankcijas. Šaltinių duomenimis, sankcijos gali būti paskelbtos dar šį mėnesį.

REKLAMA


Rusijos ir ES konflikte dėl A. Navalno tonas pastaruoju metu smarkiai paaštrėjo. Rusija prieš savaitę išsiuntė ES diplomatus – kaip tik tuo metu, kai Maskvoje lankėsi ES užsienio politikos įgaliotinis Josepas Borrellis.


JAV ir Europa kaltina Rusiją blokuojant konflikto Rytų Ukrainoje sprendimą


JAV ir Europa ketvirtadienį apkaltino Rusiją blokuojant bet kokį konflikto Rytų Ukrainoje sprendimą.


Šios pastabos buvo išsakytos per Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos vaizdo konferenciją, kurią Maskva sušaukė šeštosioms vadinamųjų Minsko II susitarimų metinėms paminėti. Jie pasiekti 2015-ųjų vasarį, siekiant užbaigti karą Donbase.


„Rusija privalo nedelsdama nutraukti savo agresiją Rytų Ukrainoje ir Krymo okupaciją, – teigė JAV diplomatas Rodney’is Hunteris. – Raginame Rusiją išvesti savo pajėgas iš Ukrainos, nutraukti paramą savo įgaliotiniams ir kitoms ginkluotoms grupuotėms bei įgyvendinti visus įsipareigojimus, prisiimtus pagal Minsko susitarimus.“

REKLAMA


Saugumo Tarybos narės Europos šalys ir Vokietija bendru pareiškimu pasmerkė besitęsiantį nestabilumą Donecko ir Luhansko regionuose.


„Naudodama jėgą prieš Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenumą, Rusija akivaizdžiai pažeidžia pagrindinius tarptautinės teisės principus“, – teigiama bendroje deklaracijoje.


„Dar kartą raginame Rusijos Federaciją nedelsiant liautis kurstyti konfliktą, suteikiant finansinę ir karinę paramą jos palaikomiems kariniams dariniams, ir vis dar esame labai susirūpinę dėl Rusijos karinės technikos ir personalo buvimo vyriausybės nekontroliuojamose Ukrainos teritorijose“, – pažymima deklaracijoje.


Nuo 2014 metų Rytų Ukrainoje trunka konfliktas tarp Rusijos remiamų separatistų ir Ukrainos vyriausybės pajėgų. JT skaičiavimais, konfliktas pareikalavo daugiau kaip 13 tūkst. žmonių gyvybių.