Atsisveikindama Melania Trump ragina jausti aistrą, bet nesiimti smurto

Atsisveikindama Melania Trump ragina jausti aistrą, bet nesiimti smurto


JAV pirmoji ponia Melania Trump pirmadienį, po Kapitolijaus šturmo praėjus beveik dviem savaitėms, paskelbė atsisveikinimo vaizdo įrašą, kuriame ji teigė, kad „smurtas niekada nėra atsakymas“.


Formalus atsisveikinimo vaizdo įrašas yra šešių minučių trukmės. Komentarų, susijusių su Donaldu Trumpu, jos kalboje buvo nedaug, jį minėjo tik kalbėdama apie karių šeimas, pandemijos įkarštyje dirbančius sveikatos apsaugos darbuotojus ir tuos, kurie padeda priklausomybę nuo opioidų turintiems žmonėms.


„Pastarieji ketveri metai buvo nepamirštami, – teigė pirmoji ponia. – Kai su Donaldu apibendriname mūsų laiką Baltuosiuose rūmuose, galvoju apie visus tuos žmones, kuriuos parsivežu namo, savo širdyje, ir jų nepaprastas meilės, patriotizmo ir pasiryžimo istorijas.“


„Turėkite aistros viskam, kuo užsiimate. Tačiau atminkite – smurtas nėra atsakymas, jis nėra pateisinamas“, – sakė ji.


„Kai atvykau į Baltuosius rūmus, mąsčiau apie atsakomybę, kurią, būdama motina, visada jaučiu, atsakomybę drąsinti, suteikti stiprybės, mokyti gerumo“, – teigė M. Trump.

REKLAMA


D. Trumpas ilgą laiką nenorėjo prpažinti rinkimų rezultatų ir nesutiko pasveikinti išrinktojo prezidento Joe Bideno. Kadenciją baigiantis prezidentas ir jo žmona taip pat nepakvietė J. Bideno ir jo žmonos Jill tradicinio arbatos vizito, jie nedalyvaus trečiadienį vyksiančioje J. Bideno inauguracijos ceremonijoje.


„Šios šalies pažadas priklauso mums visiems, kurie nepamiršta vientisumo ir vertybių, naudojasi kiekviena proga parodyti rūpestį dėl kito žmogaus ir kasdienybėje puoselėja gerus įpročius“, – teigė pirmoji ponia.


Kadenciją baigiančio D. Trumpo reitingai yra žemiausi per visą prezidentavimo laikotarpį


Šią savaitę Baltuosius rūmus paliekančio JAV prezidento Donaldo Trumpo reitingai yra žemiausi per visą jo prezidentavimo laikotarpį – jo darbus šiuo metu palankiai vertina tik 34 proc. Amerikos gyventojų, rodo „Gallup“ atliktos apklausos rezultatai.

REKLAMA


„Gallup“ pažymėjo, kad vidutinis D. Trumpo reitingas per visą kadenciją atitinka 41 proc., taigi D. Trumpas keturiais procentiniais punktais atsilieka nuo „Gallup“ apklausose prasčiausiai įvertinto ankstesnio prezidento.


Ankstesnėse „Gallup“ apklausoje D. Trumpo vertinimas smuko iki 35 proc., ypač po to, kai jis nepasmerkė 2017 m. Virdžinijoje surengtų smurtinių baltųjų nacionalistų eitynių.


Paskutinė apklausa buvo rengiama sausio 4–11 d., taigi rezultatai rodo žmonių požiūrį į Kapitolijaus šturmą.


Aukščiausiai D. Trumpas buvo įvertintas 2020 m. pradžioje, kai Senate vyko apkaltos procesas. D. Trumpas buvo kaltinamas bandymu spausti Ukrainą, kad ši padėtų apjuodinti Joe Bideną. Taip pat prezidento reitingai buvo aukšti pandemijos pradžioje, kai amerikiečiai manė, kad jis gerai susitvarkė su virusu, kuris dabar jau šalyje pražudė 398 tūkst. žmonių.