JAV per klaidą paskelbė apie D. Trumpą pasitraukimą iš posto anksčiau laiko

JAV per klaidą paskelbė apie D. Trumpą pasitraukimą iš posto anksčiau laiko


JAV valstybės departamentas pirmadienį per klaidą paskelbė apie prezidento Donaldo Trumpo pasitraukimą iš posto pirma laiko. „Donaldo J. Trumpo kadencija baigėsi 2021 metų sausio 11 dieną (...)“, - buvo rašoma departamento portale skelbiamoje D. Trumpo biografijoje. Tačiau šis klaidingas įrašas jau netrukus buvo pašalintas, o prezidento biografiniai duomenys nepasiekiami.


Neaišku, ar tai buvo tik techninė klaida, ar programišių atakos rezultatas. D. Trumpo kadencija oficialiai baigiasi sausio 20 dieną. Tą dieną bus inauguruotas jo įpėdinis Joe Bidenas.


Tiesa, po Kapitolijaus šturmo Vašingtone, kurį praėjusį trečiadienį surengė D. Trumpo šalininkai, JAV Kongrese mėginama pašalinti D. Trumpą iš posto anksčiau laiko. Demokratai pirmadienį Atstovų Rūmuose pateikė atitinkamos rezoliucijos projektą.


JAV Atstovų rūmų pirmininkė: respublikonų „bendrininkavimas“ su D. Trumpu kelia pavojų Amerikai


JAV Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi pirmadienį apkaltino respublikonus keliant pavojų Amerikai, kadangi šie užblokavo bandymą nedelsiant nušalinti prezidentą Donaldą Trumpą nuo pareigų.

REKLAMA


N. Pelosi sukritikavo respublikonų įstatymų leidėjus už tai, kad jie užblokavo demokratų pristatytą rezoliuciją, raginančią viceprezidentą Mike'ą Pence'ą pasinaudoti 25-ąja Konstitucijos pataisa ir nušalinti D. Trumpą iš Baltųjų rūmų.


„Atstovų rūmų respublikonai atmetė šį Ameriką apsaugantį teisės aktą, taip leisdami toliau tęstis prezidento nenormaliems, nestabiliems ir beprotiškiems sukilimo kurstymo veiksmams“, – pranešime sakė N. Pelosi.


„Jų bendrininkavimas kelia pavojų Amerikai, ardo mūsų demokratiją ir visa tai turi baigtis“, – pridūrė ji.


Veiksmų prieš D. Trumpą įstatymų leidėjai ėmėsi po to, kai D. Trumpo teiginių apie sukčiavimą 2020 m. prezidento rinkimuose įaudrinti jo rėmėjai šturmavo JAV Kapitolijų, kai tuo metu pastate buvo tvirtinama Joe Bideno pergalė rinkimuose prieš D. Trumpą.


„Trečiadienį prezidentas pakurstė smurtinį sukilimą prieš Ameriką, kuris nusitaikė į pačią mūsų demokratijos širdį“, – sakė N. Pelosi.

REKLAMA


„Prezidentas kelia neišvengiamą grėsmę mūsų Konstitucijai, mūsų šaliai ir Amerikos žmonėms, tad jis turi būti nedelsiant nušalintas nuo pareigų“, – pridūrė Atstovų rūmų pirmininkė.


N. Pelosi sakė, kad antradienį Atstovų rūmuose bus surengtas balsavimas dėl demokratų raginimo M. Pence'ui pasinaudoti 25-ąja Konstitucijos pataisa ir nušalinti D. Trumpą iš Baltųjų rūmų.


„Raginame viceprezidentą atsakyti per 24 valandas nuo (rezoliucijos) pristatymo“, – sakė ji.


„Mūsų kitas žingsnis – Atstovų rūmams pristatyti apkaltos teisės aktus“, – sakė N. Pelosi.


„Prezidento keliama grėsmė Amerikai yra skubi, tokie pat netrukus bus mūsų veiksmai“, – pridūrė ji.


„Twitter“ užblokavo 70 tūkst. paskyrų, siejamų su D. Trumpo šalininkų palaikoma „QAnon“ sąmokslo teorija


„Twitter“ pirmadienį paskelbė po prezidento Donaldo Trumpo šalininkų išpuolio JAV Kapitolijuje blokavęs „daugiau nei 70 tūkst. paskyrų“, siejamų su „QAnon“ sąmokslo teorija.


Socialinis tinklas blokavimus pradėjo penktadienį, netrukus po to, kai visam laikui užblokavo D. Trumpo paskyrą už smurto kurstymą.


„Nuo penktadienio daugiau nei 70 tūkst. paskyrų buvo užblokuotos, daugeliu atvejų buvo blokuojamos kelios vieno asmens valdomos paskyros“, – pranešime teigė „Twitter“.„Šiose paskyrose buvo dideliu mastu dalijamasi žalingu, su „QAnon“ siejamu turiniu, jos buvo skirtos šios sąmokslo teorijos propagavimui socialiniame tinkle“, – tikino „Twitter“.


Kraštutinių dešiniųjų „QAnon“ sąmokslo teorijos šalininkai skelbia, kad D. Trumpas kovoja slaptą karą su liberaliu, globalaus masto šėtoną garbinančių pedofilų kultu.


Nuo trečiadienio, kai D. Trumpo rėmėjai šturmavo Kapitolijų, siekdami neleisti Kongresui patvirtinti Joe Bideno pergalės prezidento rinkimuose, ir taip šokiruodami JAV bei sutepdami šalies tarptautinį įvaizdį, dauguma didžiųjų socialinių tinklų ėmėsi beprecedenčių priemonių.


„Facebook“ ir „Twitter“ visam laikui užblokavo D. Trumpo paskyras, kuris atsisakė pripažinti lapkričio 3 d. prezidento rinkimų rezultatus ir skleidė nepagrįstas teorijas apie tai, kad rinkimai buvo suklastoti.


Abu socialiniai tinklai taip pat pranešė apie pasikartosiančio smurto riziką, ypač – iki J. Bideno inauguracijos sausio 20 d.


„Twitter“ kaip paskyrų blokavimo priežastį nurodė planus surengti dar daugiau ginkluotų rotestų, įskaitant ir antrą išpuolį Kapitolijuje ir valstijų Kapitolijuose sausio 17 d.


„Twitter“ buvo D. Trumpo mėgstamas socialinis tinklas, kuriuo jis pasiekdavo savo auditoriją, jo paskyrą iki blokavimo tviteryje sekė 88 mln. žmonių.