Išankstiniame JAV prezidento rinkimų balsavime jau balsavo daugiau kaip 6,6 mln. amerikiečių

Išankstiniame JAV prezidento rinkimų balsavime jau balsavo daugiau kaip 6,6 mln. amerikiečių


Amerikiečiai neregėtu greičiu skuba atiduoti savo balsus prieš lapkričio 3 d. vyksiančius JAV prezidento rinkimus, kuriuose susirungs dabartinis prezidentas Donaldas Trumpas ir Demokratų partijos kandidatas Joe Bidenas. Išankstiniame JAV prezidento rinkimų balsavime jau balsavo daugiau kaip 6,6 mln. amerikiečių, todėl šiųmečiuose prezidento rinkimuose prognozuojamas rekordinis rinkėjų aktyvumas, praneša „Reuters“.


JAV rinkimų projekto duomenys rodo, kad, likus mažiau kaip keturioms savaitėms iki rinkimų dienos, balsavo jau per 6,6 mln. amerikiečių. Tai daugiau nei dešimt kartų didesnis balsavusių skaičius nei tokiu pačiu metu prieš prezidento rinkimus 2016 metais.


„Niekada nematėme, kad tiek daug žmonių balsuotų taip toli iki rinkimų dienos. Žmonės atiduoda balsus, kai apsisprendžia ir mes žinome, kad dauguma žmonių apsisprendė jau seniai, ir jau turi nuomonę apie D. Trumpą“, – teigė projektą administruojantis Michaelas McDonaldas.


Atsižvelgdamas į tai, M. McDonaldas prognozuoja, kad rinkėjų aktyvumas prezidento rinkimuose bus rekordinis, juose iš viso balsuos maždaug 150 mln. rinkėjų, o tai 65 proc. balsavimo teisę turinčių JAV rinkėjų.


Viešosios nuomonės apklausose J. Bidenas pirmauja prieš D. Trumpą.