Vokietija iki 2021 metų vidurio uždraus plastikinius šiaudelius

Vokietija iki 2021 metų vidurio uždraus plastikinius šiaudelius


Vokietijos įstatymų leidėjai ketvirtadienį pritarė įstatymo projektui, uždraudžiančiam pasaulio vandenynus teršiančius vienkartinius plastiko gaminius, kaip, pavyzdžiui, šiaudelius, stalo įrankius ir ausų krapštukus.


Įstatymas, kuriam pritarė žemieji Vokietijos parlamento rūmai, iki 2021 metų liepos uždraus kai kurių vienkartinių plastiko gaminių prekybą. Tokiu žingsniu šalis įtvirtino savo įsipareigojimus ES, blokui praėjusiais metais susitarus nustatyti griežtesnius apribojimus kai kuriems plastiko gaminiams.


ES įstatymo projekte numatoma uždrausti keliolika plastiko gaminių, turinčių gamtai draugiškesnių alternatyvų, įskaitant gėrimų maišymo lazdeles, valgymo lazdeles ir lėkštes. Pasak Europos Komisijos (EK), įstatymu uždraudžiami gaminiai yra atsakingi už 70 proc. teršalų, patenkančių į vandenynus ir keliančių grėsmę laukinei gamtai ir žuvininkystei.


ES mastu galiosiantis įstatymas jau paskatino greito maisto milžiną „McDonalds“ sumažinti plastiko naudojimą savo Europos restoranuose – juose, be kita ko, atsisakyta plastikinių dangtelių, dedamų ant „McFlurry“ ledų. „McDonalds“ skaičiavimais, pokyčiai žemyne kasmet sutaupys daugiau nei 1,2 tūkst. tonų plastiko.


Aplinkosaugos aktyvistų grupė „Greenpeace“ ketvirtadienį sukritikavo naująjį Vokietijos įstatymą, kad vietoje visa apimančio plastiko draudimo, juo uždraudžiami tik tam tikri vienkartiniai plastiko gaminiai. „Kelias iš plastiko krizės gali būti nutiestas tik pakeitus vienkartines pakuotes į daugkartines“, – sakė „Greenpeace Germany“ atstovė Viola Wohlgemuth.