B. Johnsonas: G7 pirmininkausianti Jungtinė Karalystė bandys suvienyti pasaulį po COVID-19

B. Johnsonas: G7 pirmininkausianti Jungtinė Karalystė bandys suvienyti pasaulį po COVID-19


Kitąmet Didžiajam septynetui (G7) pirmininkausianti Jungtinė Karalystė (JK) bandys sumažinti dėl koronaviruso pandemijos tarp valstybių kilusias įtampas, teigia JK premjeras Borisas Johnsonas.


„Vienas iš dalykų, kuriuos JK padarys pirmininkaudama G7, yra pasaulio suvienijimas po COVID-19“, – parlamente kalbėjo B. Johnsonas.


„Tai yra liūdna – kovos oro uostuose dėl asmeninių apsaugos priemonių, iškeltos sienos, draudimas naudotis vaistų atsargomis. Matėme sugrįžimą prie nacionalistinių prioritetų tokiu būdu, kuris labai liūdina tuos, kurie tik globalizacija ir tarptautiškumu“, – sakė B. Johnsonas.


JK perims pirmininkavimą G7 kitąmet, tuo pačiu pradėdama naują valstybės kelią už ES ribų.


B. Johnsonas aktyviai rėmė „Globalios Britanijos“ kampaniją, nepaisant kritikos dėl bandymų užtikrinti sudėtingą prekybos susitarimą su ES.


B. Johnsonas priminė aukojimo konferenciją, kurią birželį suorganizavo JK, ir kurioje pasauliniam vakcinų aljansui „Gavi“ buvo pažadėta skirti 8,8 mlrd. dolerių. Aljansas organizuoja skiepijimo programas visame pasaulyje.


Dabartinę tarptautinių santykių būklę pavadinęs „visiškai suskilusia“, B. Johnsonas taip pat pagyrė Pasaulio sveikatos organizaciją už jos veiklą pandemijos metu.